Super Kup: Slovenci bolji od Srba u Flensburgu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Super Kup: Slovenci bolji od Srba u Flensburgu

Super Kup: Slovenci bolji od Srba u Flensburgu

Reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Slovenije 21:23 (10:12) na startu Super Kupa u nemačkom Flensburgu. U duelu dve jake odbrane, na kraju je kao pobednik izašla zvanično osma reprezentacija sveta sa prošlog Svetskog prvenstva u Kataru.

Orlovi su u većem delu meča bili prinuđeni da jure prednost Slovenaca, koja je posle uvodnih 15 minuta iznosila maksimalnih +7 – 11:4. Slabo su srpski reprezentativci otvorili meč u Flens Areni, pa je selektor Dejan Perić bio prinuđen da reaguje tajm-autom u 14. minutu pri rezultatu 4:9 za rivala.

To je trglo iz letargije najbolje srpske rukometaše, koji su zaigrali mnogo čvršće u odbrani, ne dozvolivši Slovencima da postignu gol čitavih 19 minuta (6:12 (18.) – 12:12 (37.)). Za to vreme su se orlovi vratili u potpunosti u meč golovima Marsenića, Stojkovića, Đukića i Šešum.

Žarko Šešum doneo je i drugo, ispostaviće se i poslednje vođstvo srpskom timu u 41. minutu, posle uvodnih 1:0. Levi bek slovenačkog tima Klemen Cehte (najefikasniji igrač meča sa šest golova) zadavao je najviše muke izabranicima Dejana Perića, koji je pokušao da spreči pad svog tima pri minus od dva gola – 16:18 u 48. minutu.

To mu nije pošlo za rukom. Ponovo se ispostavio problem u napadu, jer je mreža Slovenaca ostala netaknuta čitavih sedam minuta u poslednjoj deonici. Nakon tajm-auta Veselina Vujovića, Luka Žvižej i Vid Poteko serijom 3:0 rešavaju pitanje pobednika (23:18 u 57.).

Motivisana srpska krila Đukić i Nikčević uspeli su da ublaže poraz u poslednjih minut i po…

Najefikasniji u srpskom državnom timu bio je Darko Đukić sa pet pogodaka.

SRBIJA – SLOVENIJA 21:23 (10:12)
Flensburg
SRBIJA: Ivezić, Kocić, Marjanac, Nikčević 2, Šešum 3, Đukić 5, Đorđić, Stojković 2(2), Ilić 1, Rnić 1, Zelenović 1, Čutura 1, Abutović, Marsenić 3, Stanković, Vujin 1
SLOVENIJA: Skok, Lesjak, Ferlin, Cingeras, Marguč 5, Cehte 6, Dolenec 1, Poteko 1, Miklavčić, L. Žvižej 4, M. Žvižej, Gaber 3, Zorman 3, Šoštarić, Bezjak, Skube
KRETANjE REZULTATA: 2:5 (10.) 4:11 (16). 6:12 (18.) 9:12 (23.) 12:12 (33.) 15:14 (41.) 16:18 (48.) 18:23 (57.)

U prvom meču dana Nemačka je savladala Brazil 29:20.

U drugom kolu, u subotu od 15.30, Srbija se sastaje sa Nemačkom, dok se od 17.45 sastaju Brazil i Slovenija.