Tatran odneo bodove iz SPENS-a u neizvesnoj završnici - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Tatran odneo bodove iz SPENS-a u neizvesnoj završnici

Tatran odneo bodove iz SPENS-a u neizvesnoj završnici

Rukometaši Vojvodine porazom su završili takmičenje u EHF Ligi šampiona pred svojih 600 navijača u hali „SPENS“. Slovački Tatran slavio je u neizvesnoj završnici 25:24 (14:14) i tako se osvetio za poraz u prvom duelu u Prešovu (19:27).

Lepršavo je počela Vojvodina predvođena ubojitim Milošem Orbovićem, koji je sa tri prava bekovska gola u prvih devet minuta doveo svoj tim u vođstvo – 6:4. Lepo za oko, sa idejom i dobrom realizacijom nastavili su u napadu izabranici Nikole Markovića sve do 16. minuta kada su posle serije golova Filipa Marjanovića došli do 10:6, i stali.

Robusni Petro je za tili čas, za tri minuta doveo svoj tim u egal serijom 4:0. Od duela neopterećenog odbranama, nastavila se rovovska borba za svaki gol, pa je tako Tatran došao do 14:12 na tri minuta pre kraja, da bi Filip Marjanović izjednačio na 14:14 pre odlaska u svlačionicu.

Daleko bolje odbrane na obe strane viđene su u nastavku. Slovaci, rešeni da se revanširaju za debakl u prvom meču u Prešovu, gde je Vojvodina slavila 27:19, preko slovenačkog „pleja“ Vasje Furlana došli su ddo 17:20 u 44. minutu. Novosađani nisu uspevali da se vrate u egal, a odstojanje od tri gola Slovaci su zadržali i u 55. minutu, kada je Hrstka, dešnjak na desnom krilu, još jednom bio neuhvatljiv za domaće golmane, Perovića i Arsenića – 21:24.

Sa dva brza gola nadu srpskom šampionu su vratili Stanković i Todorović na 23:24 već u narednom minutu, a kada je Miloš Orbović izjednačio na tri i po minuta pre kraja, malobrojna publika se digla na noge.

Isti igrač je propustio priliku da svoj tim dovede u vođstvo na 120 sekundi pre kraja posle tajm-auta slovačke klupe, što je kaznio Furlan golom za 25:24 svog tima. Šansu da izjednači u poslednjim sekundama iz polukontre imao je Bojan Todorović, ali je lopta završila u spoljnjem delu mreže.

Orbović i Hrstka su bili najefikasniji sa po sedam pogodaka u svojim ekipama.

1. Naturhouse La Rioja8602249:219(30)12
1. HC Meshkov Brest8602257:210(47)12
1. Futebol Clube do Porto9603259:250(9)12
4. Chekhovskie Medvedi9405245:260(-15)8
5. Vojvodina9207202:235(-33)4
6. TATRAN Presov9207196:234(-38)4