Težak poraz Metalurga: Bešiktaš odneo bodove iz Skoplja - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Težak poraz Metalurga: Bešiktaš odneo bodove iz Skoplja

Težak poraz Metalurga: Bešiktaš odneo bodove iz Skoplja

Rukometaši Metalurga doživeli su i drugi poraz u isto toliko mečeva na startu nove sezone EHF Lige šampiona. Nakon Monpeljea, bolji od izabranika Lina Červara bio je i turski šampion Bešiktaš, i to u Skoplju – 27:31 (14:14).

Predvođeni Nemanjom Pribakom (6/6), gosti su zasluženo odneli čitav plen sa Autokomande. Vodili su skoro čitavim tokom meča, igrali odlično u napadu, iskoristivši slav dan protivničkih golmana. S druge strane, Metalurg je imao dosta problema sa realizacijom, pa je ta razlika na kraju bila presudna.

Turski prvak je bolje počeo, poveo sa 5:3 i 7:5, a u finišu prvog dela i sa 14:10. Međutim, domaći su na krilima mladog Jaganjca uspeli da serijom 4:0 poravnaju do odlaska na odmor, i nagovestili da bi u nastavku mogli brzo da slome otpor rivala.

Međutim dogodilo se suprotno – igralo se gol za gol do poslednjih 10 minuta, kada je makedonski predstavnik popustio i našao se u zaostatku od 23:27, nakon serije 4:0 u kojoj su pogađali Done, Nuić, Vražalić i Pribak. Tih par minuta su bili kobni po Metalurg, pošto kvaliteta i vremena za novi povratak nije bilo.

Pribak, Nuić i Done su postigli po šest golova za pobednički tim, dok Halil Jaganjac žali što njegova sjajna partija (devet golova) nije krunisana boljim rezultatom.

Sledeću priliku za prve bodove, skopski sastav imaće poslednjeg dana septembra na gostovanju Sportingu.

U preostalim mečevima grupe D, Monpelje je slavio u gostima protiv Čehovskih Medveda sa 28:24, dok Sporting i Motor igraju poslednji meč ove runde u Lisabonu.