VARDAR BLIZU KELNA: Makeda za muk u "Šparkasen Areni" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa VARDAR BLIZU KELNA: Makeda za muk u „Šparkasen Areni“

VARDAR BLIZU KELNA: Makeda za muk u „Šparkasen Areni“

5 komentari

Osvojena je „Šparkasen Arena“! Golom Horhea Makede, makedonski Vardar, savladao je nemački Kil 29:28 (14:12) u spektakularnoj završnici prvog meča četvrtfinala EHF Lige šampiona na gostujućem terenu! Imali su Nemci napad za pobedu, posle +3 koje su prokockali od 50. minuta, ali je levi bek Lukas Nilson u situaciji 7 na 6 ispustio loptu koju je iz auta iskusni Španac poslao u nebranjenu mrežu „Zebri“ za veliko slavlje i muk u rukometnom „Old Trafordu“.

Vardar je meč završio serijom 3:0 i tako napravio veliki posao pred revanš u „Jane Sandanski“ naredne nedelje.

KIL – RK VARDAR 28:29 (12:14)
Kil: Landin 14 odbrana, Duvnjuak, Firnhaber 1, Vajnhold 2, Dizinger, Vinček 3, Ekberg 4 (2), Frend Ofors 3, Ramel 1, Zarabec 3, Vujin 4, Bilik 4, Nilson 3, Volf, Santos
Vardar: Šterbik 11 odbrana, Stoilov 5, Kristopans 0, Milić, Fereira Moraeš 5, Makeda 3, Karačić 1, Abutović, Kaneljas 1, Cindrić 2, Čupić 5, Dibirov 4, Šiškarev 1, Borozan 2, Vojvodić, Marsenić
SEMAFOR: 1:3 (5.) 3:5 (9.) 8:8 (18.) 10:13 (28.) 12:15 (32.) 14:17 (36.) 18:20 (41.) 22:20 (46.) 24:21 (50.) 28:26 (58.)
IGRAČ UTAKMICE: Horhe Makeda (Vardar)

Iako je odbrana Kila uspešno neutralisala glavne šutere u timu Raula Gonzalesa, Krištopansa i Borozana, Vardar je pronalazio načine da nadigra odbranu preko nepogrešivih pivotmena, Stoilova i Fereire, koji su odneli prevagu u prvom poluvremenu (12:14), u odnosu na domaći sastav, koji takođe nije mogao da se podiči učinkom bekovske linije.

Preokret u drugom delu došao je na krilima odbrana Niklasa Landina, koji je bio dominantan u odnosu na kolegu Arpada Šterbika, ali i na golovima Marka Vujina. Srpski internacionalac vezao je četiri gola za osam minuta i po prvi put doveo svoj tim u vođstvo 21:20 u 45. minutu. Priključili su se Bilik, Nilson i Zarabec, sve za najbolji deo Kila, koji je došao do +3 (24:21), ali dalje nije mogao.

Arpad Šterbik se probudio, a u napadu je odgovornost preuzeo hladnokrvni Horhe Makeda. Dva gola, izboren sedmerac, daleko bolji u odbrani u odnosu na sporog Kristopansa, španski desni bek podigao je nivo svog tima u samoj završnici.

Firnhaber je postigao gol za 28:26 „Zebri“ na dva minuta i 40 pre kraja. Činilo se da će tim Alfreda Gislasona završiti posao, ali je isključenje Patrika Vinčeka promenilo stvari. Cindrić, pa Dibirov, sve do poslednjeg tajm-auta i greške Nilsona, koju je kaznio Makeda…