PONOVO "AUFWIEDERSEHEN": Vardar 4/4 na startu Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PONOVO „AUFWIEDERSEHEN“: Vardar 4/4 na startu Lige šampiona

PONOVO „AUFWIEDERSEHEN“: Vardar 4/4 na startu Lige šampiona

Stefan Branežac

Četiri pobede iz isto toliko duela, učinak je Vardara na startu EHF Lige Šampiona. U dvorani Jane Sandanski odigran je meč nedelje u najjačem evropskom klupskom takmičenju, nakon kojeg je domaći sastav izašao kao pobednik iz susreta sa Rajn Nekar Levenom, posle preokreta u drugom poluvremenu, 29:27 (13:15).

Vardar – Rajn Nekar Leven 29:27 (13:15)

Dvorana: SC Jane Sandanski

Sudije: Nenad Nikolić – Dušan Stojković (Srbija)

Vardar: Stoilov, Popovski, Krištopans 3, Moraeš 3, Karačić 4, Skube 3, Kalaraš 1, Gedban, Čupić 2, Dibirov 8, Šiškarev 1, Borozan 4, Vojvodić, Kiseljev, Milosavljev 10 odbrana, Miševski

Rajn Nekar Leven: Apelgren 8 odbrana, Šmid 5, Lipovina, Sigurdson 6, Palička 3 odbrane, Radivojević, Tolbring, Abutović, Mensah Larsen 1, Fet 1, Grecki, Taleski 1, Gvardiola, Peterson 7, Nilsen, Kolbaker 5

Semafor: 2:2 (5.) 3:5 (10.) 5:5 (12.) 7:10 (19.) 11:12 (24.) 11:15 (28.) 13:15 (30.) 16:15 (32.) 20:21 (42.) 23:21 (45.) 27:24 (51.) 29:27 (60.)

Vardar je derbi meč sa nemačkim vicešampionom dočekao jači za kapitena Stojančeta Stoilova, koji se nakon povrede u predsezoni, vratio u sastav. Kolbaher je prvi zatresao mrežu na ovom susretu i na taj način najavio dobru partiju u Skoplju. Imao je tim koji predvodi Nikolaj Jakobsen minimalnu prednost od početka susreta, koja je prvi put iznosila +2 u 10. minutu, nakon pogotka veterana Petersona.

Nakon uvodnih 15 minuta, bilo je očigledno da je Leven bolje ušao u ovu utakmicu, Apelgren je zasutavio nekoliko izglednih pokušaja domaće ekipe, dok na drugoj strani, Milosavljev i odbrana Vardara nisu imali rešenje za Petersona i sjajna proigravanja Šmida za Kolbahera na crti.

Upravo je iskusni Islanđanin u 19. minutu pogodio za +3 svoje ekipe, 7:10. Karačić i Moraeš Fereira vratili su Vardar na gol zaostatka, međutim, „Lavovi“ iz Manhajma nisu rekli poslednju reč u prvom poluvremenu. Serijom 3:0, puleni Nikolaja Jakobsena dolaze do najvećih +4, 11:15, dva minuta pre kraja prvog dela igre. Konačan rezultat sa kojim se otišlo na odmor, 13:15, postavio je levi bek Vardara, ruski internacionalac, Timur Dibirov.

“ИЛИЈА ФАЛА ТИ ЗА СЕ”: Skoplje se poklonilo Iliji Abutoviću

Sjajan start drugog poluvremena domaćina, omogućio je Vardaru da za samo dva minuta igre u nastavku dođe prvi put do rezultatske prednosti nakon pogotka Borozana, 16:15. Minimalno vođstvo skopskog tima, koje je u nekoliko navrata neutralisao Leven, bilo je na snazi sve do 42. minuta, kada gosti nakon posle preciznog udarca Šmida ponovo dolaze do prednosti.

Nije to mnogo poremetilo ekipu Roberta Garsije Paronda, stvar u svoje ruke preuzeo je hrvatski internacionalac Igor Karačić, koji se sa nekoliko pogodaka nadovezao na seriju odbrana Dejana Milosavljeva, pa je makedonski šampion na devet minuta pre kraja susreta prvi put bio na +3, 27:24. Uzeo je tajm-aut Nikolaj Jakobsen, njegova ekipa je odgovorila na pravi način, preko Sigurdsona i Petersona prišli su rivalu na gol zaostatka.

Timur Dibirov vratio je svoj tim na +2, uspešnom realizacijom udarca sa sedam metara, a ključni momenat desio se na početku poslednjeg minuta, kada je čuvar mreže Vardara, Dejan Milosavljev, izašao kao pobednik iz duela sa Aleksandrom Petersonom. Sastav iz Makedonije uspešno je sačuvao prednost, za četvrtu pobedu iz isto toliko duela u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju.

Najfeikasniji u novoj pobedi Vardara bio je Timur Dibirov sa osam pogodaka, dok su po četiri puta precizni bili Borozan i Karačić. U redovima nemačkog tima, Aleksandar Peterson upisao se u listu strelaca sedam puta, gol manje dao je njegov sunarodnik, Valur Sigurdson.