ŠTERBIK UTIŠAO ZLATOROG: Vardar posle trilera slavio u Celju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ŠTERBIK UTIŠAO ZLATOROG: Vardar posle trilera slavio u Celju!

ŠTERBIK UTIŠAO ZLATOROG: Vardar posle trilera slavio u Celju!

2 komentari

Rukometaši Vardara savladali su Celje na gostovanju 27:26(12:12), u utakmici prvog kola Lige šampiona. Junak pobede bio je Arpad Šterbik sa 21. odbranom.

“Ma šta radi čovek“ – uzvikivao je kolega Edin Avdić pretprošlog leta posle šuteva „iz svlačionice“ Mirze Teletovića. Ništa se drugo ne može reći ni posle svemirskih odbrana Arpada Šterbika, zahvaljujući kojima je Vardar pobedom započeo ovosezonsku evropsku odiseju. Nisu crveno – crni ni izbliza opravdali strahopoštovanje koje izaziva pogled na donji deo zapisnika večerašnje utakmice, ali je za to kriv i sjajni tim Celja, koji je više od 50 minuta bio bliži bodovima.

Početno vođstvo crveno – crnih od 2:0 nije nagoveštavalo dalji rasplet prvog poluvremena. Celje je uspevalo da, pre svega preko kontra napada i brzog centra postigne lake golove, dok ni jedni ni drugi nisu uradili puno toga smislenog u pozicionim napadima. Vardar je ipak dominirao u tehničkim greškama, i dozvolio rivalu da se odlepi na 11:5, golom Blaža Blagotinšeka u 22. minutu. Nešto ranije je Raul Gonzales bio primoran i na drugi tajm – aut u prvom poluvremenu. To je upalilo crveno svetlo u redovima vicešampiona Makedonije. Organizovanost u napadu doneo je Nemanja Pribak, ali to ne bi bilo dovoljno za povratak u meč bez četiri odbranjena zicera u nizu Arpada Šterbika. Vardar je napravio seriju od 7:0 i ponovo poveo, da bi konačan rezultat prvog dela postavio Luka Zvižej, prekinuvši seriju od osam minuta bez gola.
Domaći bolje kreću u nastavak, Miklavčić i, večeras fantastični Zarabec donose plus dva. Dibirov je sedmim golom poravnao na 16:16, ali Janc i Poteko koriste seriju odbrana golmana Skoka i vraćaju plus dva, 18:16. U 42. minutu, siloviti nalet Sliškovića prekršajem je zaustavio njegov sunarodnik Lacković. Švedske sudije su procenile da je taj start bio u predelu glave i pokazali crveni karton jednom od najzvučnijih pojačanja Vardara. Luka Zvižej je realizovao sedmerac i povisio na 19:16. Usledili su prelomni trenuci meča. Vardar je uspeo da se vrati na 19:18 sa igračem manje, pošto je Šterbik odbranio tri čiste situacije Celjanima. Međutim, i skok je imao svoje minute na suprotnom golu. Odbranio je kontre za izjednačenje Karačiću i Dujšebaevu, ali je poravnanje ipak bilo neminovno u 54. minutu, kada je pogodio Pribak . Šterbik je nastavio simultanku na golu, a cepelin Brumena i Dibirova označio je preokret, 23:24. Zarabec je uspeo dva puta da izjednači, 24:24 i 25:25. 10. i 11. gol Dibirova doneli su Vardaru plus dva prvi put od početnih 2:0, tako da se u poslednji minut ušlo sa preimućstvom gostiju od 27:25. Vremena za novo izjednačenje nije bilo. Apsolutni junak je Arpad Šterbik sa 21. odbranom, pratio ga je Dibirov sa 11 golova. Miha Zarabec je bio najbolji kod Celjana sa 10.
Šampion Slovenije je značajno promenio sastav u odnosu na prošlu sezonu. Bez Marguča, Skubea, Mačkoušeka i još nekih igrača koji su bili među nosiocima igre, Celje je bilo na korak od iznenađenja i pokazalo da će se mnogim gostima kuvati u stomaku u paklu Zlatorog dvorane, koja nije bila baš adekvatno popunjena večeras. Vardar je pobedio na mišiće, Šterbikove, i pokazao da još uvek nije uhvatio pravi zalet.