Zagreb mučio Flensburg do poslednjeg napada - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Zagreb mučio Flensburg do poslednjeg napada

Zagreb mučio Flensburg do poslednjeg napada

Rukometaši PPD Zagreb poraženi su u Flensburgu od tima Ljube Vranješa 28:27 (12:13). Drugi tim nemačkog šampionata bio je u opasnosti do poslednjeg napada, koji je realizovao Krešimir Kozina i tako doneo bodove domaćinu. Zagrepčani su bili rešeni da se „potuku“ za bodove od prve sekunde duela u „FLENS ARENI“ u kome je briljirao Domagoj Pavlović sa devet pogodaka, od toga pet u prvih 10 minuta.

Domaćem sastavu ritam je davao Francuz Kentin Mae sa šest pogodaka. Poveo je Zagreb 5:1, imao inicijativu do starta drugog dela, kada je domaći sastav preokrenuo rezultat u svoju koristi (18:15). Veselin Vujović uspeo je da digne svoje momke, koji su se vratili na gol zaostatka u više navrata u poslednjih 10 minuta duela, ali nisu mogli da prelome.

Ono što brine više od bodova je povreda Luke Stepančića, koji se uhvatio za koleno u 57. minutu. Po grimasama i bolu koji je osetio, sluti se na najgore, ali ostaje da se sačeka dijagnoza…

1. Paris Saint-Germain Handba…6501196:173(23)10
1. SG Flensburg-Handewitt7502211:189(22)10
3. MVM Veszprém6411165:152(13)9
4. THW Kiel6402180:157(23)8
5. HC Prvo plinarsko drustvo …7304179:182(-3)6
6. Orlen Wisla Plock6114157:181(-24)3
7. RK Celje Pivovarna Lasko6105157:170(-13)2
7. Besiktas Jimnastik Kulubu6105157:198(-41)2