ZAMALO NOVI SKALP: Vesprem preživeo pakao u Zagrebu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ZAMALO NOVI SKALP: Vesprem preživeo pakao u Zagrebu

ZAMALO NOVI SKALP: Vesprem preživeo pakao u Zagrebu

Rukometaši PPD Zagreba su doživeli prvi poraz u sezoni. Posle velike borbe u Areni, Vesprem je slavio sa 21:20 (10:9). Iako su vodili čitavim tokom meča, Zagrepčani su na kraju poklekli pred evropskim viceprvakom, kojem je trijumf doneo Gašper Marguč pogotkom u uvodnim sekundama poslednjeg minuta.

Imali su domaći vremena za izjednačenje, izgradili višak na levom krilu, ali Antonijo Kovačević nije uspeo da prihvati loptu, koja je završila u rukama igrača Vesprema. Tako su Zagrepčani ostali bez trijumfa nad ovim timom i posle 15 godina, poslednji put su slavili davne 2000.

Posle tri kola u grupi A, Zagreb ima četiri, a Vesprem pet bodova.

PPD ZAGREB – VESPREM 20:21 (10:9)

Isključenja: PPD Zagreb 18 min, Vesprem 12 min.

Crveni karton: Momir Ilić (Vesprem)

7m: PPD Zagreb 3/4, Vesprem 7/7

PPD ZAGREB: Stevanović, Ivić (13 odbrana); Mihić 1, Sabljić, Vujić, Stepančić 4, Kontrec, Šebetić 2, Raković, Horvat 3 (3), Šušnja, Šandrk 1, Valčić, Obranović 3, Kovačević, Pavlović 6

VESPREM: Mikler (7 odbrana), Alilović; Guljaš, Ivančik 2, Šuč, Ilić 1, Palmarson 2, Nilson 3, Cajc, Ugalde, Marguč 8 (7), Rodrigez 1, Terzić, Sulić, Lekai 1, Slišković 3

Domaći rukometaši bili su znatno raspoloženiji od rivala u uvodnim trenucima. Obranović i Pavlović su lako pronalazili rupe u protivničkoj zoni i nisu davali Aliloviću prilike da interveniše, pa je Zagreb poveo sa 4:2. Na početku 13. minuta, Obranović je pogodio sa velike distance za 7:4. Pri tom skok šutu, Momir Ilić je startovao na njega u granicama fer – pleja, a danske sudije su, na zaprepašćenje svih, pokazale srpskom rukometašu direktan crveni karton. Takvom odlukom, kao i mnogim koje su usledile, Gjeding i Hansen su delimično pokvarili rukometni spektakl.

Da hendikep bude veći za Vesprem, nedugo zatim se povredio i Kristijan Cajc, koji se potom nije vraćao u igru.

Tako gde je stao Obranović, nastavio je sjajni Domagoj Pavlović, čijim golovima je Zagreb održavao plus tri do 21. minuta kada je bilo 10:7. Ipak, Zagreb od tada pa do kraja prvog poluvremena nije uspeo da postigne pogodak, a Ćema Rodrigez i Nilson su se potrudili da mađarski prvak na odmor ode sa minimalnim zaostatkom.

Sabateovi  izabranici su spremnije ušli u nastavak, i brzo preokrenuli protiv Sliškovića i Marguča. Međutim, odgovor je stigao od Luke Stepančića. Desni bek je započeo mini seriju od 3:0, kojom se domaći vraćaju na plus dva. Igralo se gol za gol do 48. minuta, kada Stepančić novim golom podiže na 18:15. Od tog trenutka, Vesprem maksimalno podiže kvalitet svoje odbrane. Skoro svaki napad Zagreba do kraja meča je završen uz podignutu ruku sudija, a oba gola koja su Vujovićevi izabranici postigli do kraja, proizvod su jako teških šuteva Pavlovića i Šebetića i loših intervencija Rolanda Miklera.

Uprkos tome što je pad u napadačkoj igri domaćina bio očigledan, delovalo je da će stići do pobede. Filip Ivić je spektakularnom interevncijom zaustavio kontru Lekaia za poravnanje, ali se ispostavilo da je samo odložio neizbežno. Gosti su forsirali igru na pivotmena, iz koje su došli do brojnih sedmeraca, a njih je Marguč pretvarao u golove.

Domagoj Pavlović je, tačno pet minuta pre kraja, pogodio za 19:17. Marguč je nedugo zatim realizovao sedmerac, Zagrepčani izgubili loptu a Šušnja zaradio dvominutnu kaznu. Igrača više iskoristio je Palmarson, za 19:19, tri i po minuta pre kraja.

Na semaforu je pisalo 57:43, kada je Šebetić „probušio“ Miklera i doneo poslednju prednost svojoj ekipi. Slišković je 15-ak sekundi kasnije ponovo izjednačio. Pavlović promašuje iz teške situacije, a Marguč koristi lep ugao da dovede Vesprem do vođstva, ispostaviće se i pobede. Imali su Vujovićevi momci 40 sekundi da organizuju napad za bod, to su i učinili, ali Kovačević nije uspeo da uhvati loptu i iskoristi prazan prostor na levom krilu.

Koliko je utakmica bila teška, ratnička i napeta, pokazalo je i veliko slavlje Vespremovih momaka na kraju.

U sledećem kolu, 11. oktobra, PPD Zagreb gostuje PSŽ – u.