"Zebre" treći put zaredom u finalu LŠ! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa "Zebre" treći put zaredom u finalu LŠ!

"Zebre" treći put zaredom u finalu LŠ!

Rukometaši Kila, rutinski su odradili revanš meč polufinala Lige šampiona sa Rajn Nekar Lowenom 30:31 (17:16), i pored minimalnog poraza, plasirali se u finale Lige šampiona treću godinu zaredom, budući da su prvi meč dobili sa velikih 37:23. Nije bilo velike neizvesnosti pred skoro 13 hiljada gledalaca u Manhajmu. Domaći "Lavovi" su poveli sa 6:2 na startu, ali to je bilo i sve od neke virtualne nade da se može nadoknaditi nokaut iz prvog meča. U seriju ulazi Tijeri Omejer, pale se Karabatić i Jiha, pa Kil ubrzo dolazi u vođstvo i poluvreme se završava u korist "Kilera",17:16. Drugo poluvreme, više revijalno, proteklo je u velikoj želji domaćina da zabeleži, kakvu-takvu pobedu, što im je i omogućio, nekada najbolji junior planete, Uve Genshajmer (23), golom u poslednjoj sekundi.

Meč su sudile srpske sudije, Višekruna i Stanojević.

RNL – Kiel 31:30 (16:17)

Rhein-Neckar Löwen: Szmal, Fritz (n.e.) – Jurasik (9), Sigurdsson (8/2), Bielecki (1) – Filip (2), Gensheimer (5) – Klimovets (4) – Schwarzer (1), Roggisch, Richardson, Groetzki (1), Fäth, Ruß (n.e.).

THW Kiel: Omeyer, Martini – Zeitz (4), Karabatic (7), Jicha (1) – Kavticnik (3/2), Lundström (3) – Ahlm (7) – Lövgren (2), Lund, Klein (2), Anic (1), Wessig (n.e.).