ISTORIJA: Čileanci uzeli skalp Belorusa - Egipat pobedio Katar! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 ISTORIJA: Čileanci uzeli skalp Belorusa – Egipat pobedio Katar!

ISTORIJA: Čileanci uzeli skalp Belorusa – Egipat pobedio Katar!

Istoriju piše Čile! Simpatična reprezentacija koja je na prethodnim takmičenjima služila za popravljanje gol razlike pamtiće 13.januar 2017. godine kao dan kada je pao prvi evropski skalp! Za nevericu je vest da je Čile savladao Belorusiju 32:28 na startu grupe C u Ruanu! Čileanci su u svojoj rukometnoj istoriji ostvarili do danas samo tri pobede (dve nad Australijom i jednu nad Alžirom), pa je slavlje nad timom Jurija Ševcova prava senzaciji.

Poveli su Čileanci 9:5, ali su Belorusi okrenuli u drugom delu, vodili 24:21 u 48.minutu, međutim u poslednjih šest minuta, Salinas (7) i društvo su serijom 6:1 završili posao (od 26:26 u 54.).

U drugom meču igranom u prvom terminu od 14 časova, Egipat je savladao Katar 22:20 (12:8) uz sjajnog Hendavija na golu (14 odbrana) i El Ahmara (osam golova). Katarci nisu mogli da se snađu u napadu, gde je jedino Kapote (5) predstavljao opasnost po gol, a sa druge strane, ni Danijelu Šariću nije išlo (osam odbrana).