MAKEDONIJA SLAVI JANCA: Slovenci izvukli remi protiv Tunisa! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 MAKEDONIJA SLAVI JANCA: Slovenci izvukli remi protiv Tunisa!

MAKEDONIJA SLAVI JANCA: Slovenci izvukli remi protiv Tunisa!

Sjajnim cepelinom Mihe Zarabeca i Blaža Janca par sekundi pre kraja, Slovenija je herojski izvukla remi protiv Tunisa 28:28 (13:15) i tako ostalo u borbi za prvo mesto u grupi B na SP 2017, ali što je bitnije za rukometnu publiku u Makedoniji, osigurala plasman Makedoncima u osminu finala! Izgubljen je bio meč u Mecu za SLO selekciju na par minuta pre kraja, Veselin Vujović je nemoćno širio ruke, Tunišani su imali +3 i napad na tri minuta pre kraja, ali sve je to nestalo u furioznom finišu šeste reprezentacije sa prošlih OI u Riju!

Šest minuta pre kraja na semaforu je pisalo 23:28, a onda je usledila serija Slovenije 5:0!

Fanatični do krajnjih granica u meču u kome su morali da pobede, Tunišani su tukli i u napadu, i u odbrani, i preokrenuli vođstvo Slovenije – 19:17 u poslednjih 20 minuta. Gotovo pa uplašeno su delovali Kavtičnik, Zarabec i društvo u jednom trenutku pred divljim Afrikancima, ali su uspeli da se konsoliduju u samoj završnici i pokažu karakter velike ekipe.

Vid Kavtičnik je imao sjajno prvo poluvreme sa sedam golova, Blaž Janc je postigao šest, a sa druge strane, levi bek Sanai je bio raspucan sa osam pogodaka, dok je na golu briljirao Misaui sa 15 odbrana.