SLOVENCI NA PRAGU 1/8 FINALA: Minijature Zarabeca srušile Island! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 SLOVENCI NA PRAGU 1/8 FINALA: Minijature Zarabeca srušile Island!

SLOVENCI NA PRAGU 1/8 FINALA: Minijature Zarabeca srušile Island!

Trjumfom nad Islandom 26:25 (11:8), reprezentacija Slovenije gotovo da je obezbedila plasman u osminu finala Svetskog prvenstva u Francuskoj! Posle rovovske borbe savladani su „Ribari“ u neizvesnom finišu u kome je Miha Zarabec sa dva sjajna gola pokazao deo svog majstorstva i doneo dva nova boda svojoj reprezentaciji na svom debiju, s obzirom da je meč sa Angolom propustio zbog povrede.

Odlična odbrana Slovenije u prvom poluvremenu nije davala mnogo povoda za slavlje Islanđanima, koji su izbrojali osam golova do odlaska u svlačionicu, a od ubedljivijeg minusa spasio ih je Bjorgvin Gustavson na golu, koji je meč otvorio sa tri odbrane zicera Gašperu Marguču. Ton slovenaćkom napadu davao je Miha Zarabec, koji je razigravao Boruta Mačkovšeka, a golgeterski pečat dao je Marko Bezjak sa dva gola za +3 – 11:8.

Uspeli su Islanđani da pronađu rešenje za SLO odbranu na početku drugog dela, za šest minuta su preko Elisona došli do 13:13, kada je krenula igra gol za gol u kojoj su Ribari samo jednom bili u vođstvu – 17:16 (41.).

Loše korejske sudije i ratoborne odbrane sa obe strane oduzele su lepotu uvodnom meču drugog kola u Mecu, ali su se i u takvim uslovima bolje našli Slovenci. Poslednje izjednačenje doneo je Atlason u 47. minutu na 20:20, dva minuta kasnije je Cingesar pogodio za 22:20, Islanđani su pozvali tajm-aut, ali više nisu mogli do preokreta.

MARGUČ PROMAŠIO TRI UVODNA ŠUTA U SEDAM MINUTA
ISLANĐANI POVELI 4:3, PA 17:16
NAJVEĆA PREDNOST SLOVENIJE +3 – 11:8
UČINAK JURETA DOLENECA 0/4

Čovek odluke bio je Miha Zarabec. Prvo gol sa zemlje za vođstvo 25:23, a onda i presečena lopta minut pre kraja za kontru i 26:24. Bacili su Slovenci „cepelin“, dozvolili Elisonu da smanji na 26:25, ali je Kavtičnik uspeo da sačuva loptu u poslednjih pet sekundi za veliko slavlje.