SNAGA NA DELU: Francuzi postavili Brazilce na mesto! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 SNAGA NA DELU: Francuzi postavili Brazilce na mesto!

SNAGA NA DELU: Francuzi postavili Brazilce na mesto!

Otvaranje 25. Svetskog prvenstva za muškarce u rasprodatom pariskom Bersiju pred 15.609 gledalaca proteklo je u potpunoj dominaciji domaćina! Na kraju, Francuska – Brazil 31:16 (17:7) u meču koji je više ličio na lagani trening, nego na sudar dve selekcije koje su igrale u završnici Olimpijskih Igara u Riju. Toliko je tim Didijea Dinara bio moćan, da su Brazilci već posle četiri minuta bili na tajm-autu, a kada ni to nije pomoglo, pri 7:2 u 10.minutu bilo je jasno da im povratka nema.

Sjajna odbrana ispred sjajnog Omejera (14 odbrana za poluvreme), lagana egzekucija iz kontre, mučenje Brazilaca u napadu, sve to je odlikovalo prvi meča na SP 2017.

Francuzi su lagano uvećavali prednost, menjali, rotirali, zabavljali se. Žerard je uspešno zamenio Omejera na poluvremenu, sve je teklo kako se samo poželeti može što se tiče domaćina.

Na kraju, Port strelac šest golova, sa druge strane Toledo – pet.