Hrvatska izgubila rovovski boj, Poljska u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Hrvatska izgubila rovovski boj, Poljska u polufinalu

Hrvatska izgubila rovovski boj, Poljska u polufinalu

2 komentari

Reprezentacija Hrvatske, završila je učešće na 24. Svetskom prvenstvu u četvrtfinalu. Bolji od Golužinih izabranika bili su Poljaci, 24:22 (12:10)

Tvrda utakmica od starta, sa malo golova, igra  je koju su priželjkivali Poljaci. Međutim, impresivan defanzivni blok sveo je Biglerove momke na samo dva gola za 14 minuta, ali je napad to materijalizovao tek sa četiri pogotka. Sa igračem više, Poljska preko Krajevskog i Rojevskog stiže do 4:4, a nakon gola  Bartoša Jureckog i do novog vođstva. Razbranio se Šmal u tim trenucima, pa je Dašek povisio na maksimalnih 7:5 u 19. minutu, nakon čega Goluža reaguje prvim tajm – autom. Nije išlo u napadu, pa je hrvatski selektor pokušao sa Karačićem i Sliškovićem, ali snalažljivi Krajevski koristi kontra napad za 9:6. Promenom odbrane na 5-1, sa isturenim Vorijem, odsečene su najveće pretnje, Jurecki i Bielecki. Prvi izlet u napad, Željko Musa obeležio je golom za smanjenje na 10:9, a Kopljar produžuje seriju na 3:0 i donosi izjednačenje, 10:10. Ipak, Poljaci do odmora preko braće Jurecki uzvraćaju sa dva uzastopna gola i na odmor odlaze sa 12:10.

Čvrsta je bila plitka zona Poljaka, ali su Koljar i Duvnjak nekako pronašli put do gola, za seriju 3:0 početkom nastavka, za koje je zaslužan i . Povukao je Domagoj, postigao četiri gola za redom i doveo „Kauboje“ do prednoswti od 15:13 u 38. minutu. Tajm – aut Biglera nije dao rezultata, pošto Horvat sa sdam metara donosi svom timu novi maksimum – 16:13. Briljirala je odbrana, ali i Filip Ivić koji je zabeležio par značajnih odbrana i doprineo seriji od 6:1 u prvih 11 minuta drugog poluvremena. Ipak, Poljska je uspela da se vrati na minus jedan sa igračem , pre nego što Kopljar pogađa za 18:16. Hrapkovski je iskoristio sjajne odbrane Šmala da poravna na 18:18 u 49. minutu, a 20 sekundi kasnije Šipšak zaokružuje novi prekoret, 20:19 za Poljsku. Projektil Kopljara od stative završava u mreži, pa se u polssenjih 10 minuta krenulo od nule, 19:19. Odbrane su i dalje bile bolji deo oba tima. Krila nisu „pipala“ loptu, pa se svelo na individualna rešenja bekova, na obe strane. Posle isključenja Hrapkovskog i Rojevskog, Poljaci ostaje sa četvroicom u polju, a Čupić to koristi za 20:19, ali Mihael Jurecki i u takvom odnosu snaga pronalazi rešenje. Igor Karačić brzo uzvraća za 21:20. I Kopljar biva isključen posle čudne odluke arbitara, pa Jurkievič ponovo vraća egal. Horvat ponovo biva siguran sa swdam metara, ali odbrana ponovo popušta, ovoga puta pred Hrapkovskim, 22:22. Sjajnu solo akciju Karačića uz pomoć stative osujetio je Šmal, što koristi šipšak da na početku 58. minuta ponovo dovede Poljake u prednost, 23:22. Duvnjak je preuteo odgovornost u narednom napadu, ali nije uspeo da nadmudri Šmala. Nepreciznim udarcem, Rojevski daje novu priliku protivniku. Čupić gubi loptu, Jurkievič realizuje kontru, a Šmal brani zicer koji je označio kraj hrvatske sage o uspehu na ovom Mondijalu. I ustom trenutku su i semafori prestali da rade.