Hrvatska ostala stopostotna - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Hrvatska ostala stopostotna

Hrvatska ostala stopostotna

Hrvatska – Bosna i Hercegovina 28:21 (17:8)
Hrvatski rukometaši ovog su petka odigrali posljednji susret skupine B na Svjetskom prvenstvu, a u sklopu petog kola snage su odmjerili s reprezentacijom Bosne i Hercegovine. U susretu čiji rezultat nije odlučivao o ničemu po isteku 60. minute slavila je Hrvatska.Pred hrvatskim rukometašima je sada dan odmora, a onda ih očekuje utakmica osmine finala u kojoj će se susresti s reprezentacijom Brazila.

Od prve minute susreta Hrvatska je nametnula svoj tempo igre te je serijom 3-0 u petoj minuti susreta postavila 4:1. Bosanskohercegovački rukometaši bivaju bez pogotka punih pet minuta, a post prekida Muhamed Toromanović za 2:3. Uslijedilo je potom nekoliko grešaka s obje strane, ali razbranio se i Filip Ivić stoga je hrvatska prednost narasla +5 (9:4). Reprezentacija BiH nije mogla pratiti tempo Hrvatske koja je s lakoćom povećavala vodstvo iz minute u minutu. Tako Ilija Brozović u 23. minuti odvodi Hrvatsku na +7 (13:6), a do odlaska na odmor to se povećalo na devet zgoditaka prednosti (17:8).

Drugo poluvrijeme zgoditkom otvara Toromanović za 9:17 nakon čega je Ivić povezao tri obrane, a Ivan Slišković zabija za 18:9. Započela je tada igra pogodak za pogodak u kojoj je Hrvatska sigurno održavala stečenu prednost te ju postupno gradila kako je susret išao prema kraju. U 42. minuti suparnički igrač Alen Ovčina zarađuje crveni karton, a to kažnjava i Zlatko Horvat koji biva siguran s linije sedam metara za 20:12. Do posljednjeg sučeva zvižduka Bosna i Hercegovina smanjila je svoj zaostatak 21:27,a sa zvukom sirene Ilija Borzović postavlja konačnih 28:21.

U hrvatskim redovima najbolji je bioIgor Karačić sa šest pogodaka, koji je proglašen i igračem susreta, a na vratima je Filip Ivić sakupio 13 obrana. U redovima BiH najefikasniji je bio Muhamed Toromanović sa sedam golova, a vratar Pedja Dejanović zaustavio je šest hrvatskih napada.

Hrvatska: Ivić (13 obrana), Alilović, Duvnjak, Stepančić 3, Kopljar, Gojun, Horvat 5, Karačić 6, Bičanić, Štrlek, Čupić, Musa 1, Ninčević 4, Slišković 5, Brozović 3
Izbornik: Slavko Goluža

BiH: B. Burić (1 obrana), Dejanović (6 obrana), Vražalić, Ovčina, Perić 6, Mikić 3, S. Burić, Janković 2, Terzić, Toromanović 7, Čelica 1, Karačić, Prce, Vranješ, Malinović 1, Zulfić 1
Izbornik: Dragan Marković