Ubedljiv poraz za kraj nastupa BiH - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Ubedljiv poraz za kraj nastupa BiH

Ubedljiv poraz za kraj nastupa BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine, porazom je okončala debitnatsko učešće na velikim takmičnjima. U utakmici za 19. mesto, Rusija je slavila protiv izabranika Dragana Markovića sa 42:28 (20:16). Računajući utakmice iz grupe, BiH je nastup završila pestim porazom na turniru, koji je pretrpljen u utakmici za koju nije bilo moguće motivisati igrače. Zauzimanjem 20. mesta, „Zmajevi“ su ujedno poneli epitet najlošije plasirane evropske reprezentacije na turniru, kao i selekcije koja je primila najviše golova na jednom meču. Podsetimo, Iran je od Hrvatske primio 41.

Razvoj rezultata u prvom pouvremenu nije indicirao da će Rusi ovako ubedljivo slaviti, pošto su plavo  žuti serijom od čak 7:1 poveli sa 13:10 u 19. minutu. Od tog trenutka ruski tim je preuzeo potpunu dominaciju i već do poluvremena, serijom 10:3, stekao solidnu prednost, 20:16.

Drugo poluvreme golovima je otvorio Ivan Karačić (20:18), a idealnu šansu za minus jedan propustio je Ovčina u 33. minuti, kada je u kontri pogodio stativu. U narednih 15 minuta „Zmajevi“ su se potpuno raspali, pa Rusija u 46. minutu odlazi na ogromnih 11 razlike (32:21).

Devet minuta pre kraja, bilo je i gore, 36:23. Do kraja je razlika varirala, ali BiH  nije uspela spustiti ispod deset razlike.