Danska peta, Nemačka sedma, Mađarska deveta na SP! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKina 2009 Danska peta, Nemačka sedma, Mađarska deveta na SP!

Danska peta, Nemačka sedma, Mađarska deveta na SP!

Danska je u meču za peto mesto savladala Koreju koja je posle niza remija konačno položila oružje u porazu 33-31. U utakmici koja je pokazala dosta elemenata modernog i nadasve, brzog rukometa, Dankinje su svih 60 minuta imale efikasno krilo Augustesen(10 golova), povremeno raspucanu Troelsen(6 golova) i solidnu golmanku Pedersen(14 odbrana). Kim je bila najbolja Korejanka na terenu sa 9 golova i 8 asistencija.
STATISTIKA MEČA
 Reprezentativke Nemačke nisu se mnogo pomučile kako bi postale sedme na svetu. One su lakše nego što se očekivalo pobedile Rumuniju rezultatom 35:25 (20:13). Schulke sa 15 odbrana i Althaus sa 6 golova predvodile su "Pancerke" do trijumfa , dok je za Rumuniju Amariei postigla 7, a Moldovan 5 golova. Rumunke su ovaj susret odigrale bez Cristine Neagu , važne karike u timu , koja je na prošlom susretu povredila skočni zglob i predstoji joj pauza od mesec dana. Nemice su bile raspoloženije za igru i nadigravanje , dok je nemotivisanu i demoralisanu Rumuniju vukla jedino Amariei. Dosta grešaka u napadu i slabija odbrana, otvorile su put Nemicama da na poluvremenu steknu sedam golova prednosti. I u nastavku su Rumunke prikazale bledo izdanje , pa je Ungureanu ostavljana na milost i nemilost Althaus i drugarica. Rukometašice Rumunije su se trudile da ublaže poraz , ali na kraju sasvim zaslužena i ubedljiva pobeda Nemica.
NEMAČKA: Schulke 15 odbrana , Klein 1 , Worz 3 , Kethorn 1 , Loerper 2 , Hering 3 , Muller 5 , Neukamp 2/1 , Mietzner 4 , Steinbach 4 ,
Beier 4 , Althaus 6.
Sedmerci: 3/1. Isključenja: 6 minuta.
RUMUNIJA: Ungureanu 8 odbrana , Stanciu 7 odbrana , Maier 2 , Amariei 7 , Puscasu 2 , Stanca 2 , Manea 1 , Varzaru 1 , Moldovan 5/3 ,
Fiera 3 , Tivadar 1 , Lecusanu 1.
Sedmerci : 3/3. Isključenja: 2 minuta.
 Kako su počele, Mađarice su još i dobro završile takmičenje na Svetskom prvenstvu. Ubedljiva pobeda 41-25 nad komšinicama iz Austrije donela im je deveto mesto.
MAĐARSKA: Herr 12 odbrana , Pastrovics 3 odbrane , Zacsik 4 , Verten 5 , Szucsanszki 2 , Kovacsics 5/2 , Bulath 4 , Toth K. 2 , Toth T. 7/2 ,
Bodi3 , Juhasz 3 , Tomori 6.
Sedmerci : 6/4. Isključenja : 2 minuta.
AUSTRIJA: Blažek 6 odbrana , Frey 1 , Scheffknecht 4 , Magelinaskas 3 , Stumvoll N. 1 , Stumvoll S. 1 , Engel 7/5 , Spiridon 7 , Grausenburger 1.
Sedmerci: 5/5. Isključenja: 4 minuta.
U meču za 11 mesto, Angola je uz dosta muke savladala upornog domaćina rezultatom 26-25.
ANGOLA: Tavares M. 7 odbrana , Branco 5 odbrana , Sibo 1 , Tavares 7/2 , Kiala 3/1 , Carlos 8 , Viegas 1 , Dombaxe 5 , Sebatiao 1.
Sedmerci: 3/3. Isključenja: 2 minuta.
KINA: Xu Mo 7 odbrana , Wei 4 , Wang 1 , Lan 2 , Liu 3 , Li 6/4 , Yhao Jian 1 , Sha 3 , Ma 1 , Yhao Jiaq 2 , Gong 2.
Sedmerci: 4/4. Bez isključenja.
U petak su na programu polufinala Norveška-Rusija i Francuska-Španija koja će raspored osvajača medalja, dok je plasman ostatka sveta poznat.