Francuskinje u finalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKina 2009 Francuskinje u finalu!

Francuskinje u finalu!

sp kina francuskaRukometašice Francuske plasirale su se u finale ovogodišnjeg Svetskog Prvenstva. One su u prvom polufinalnom duelu sasvim zasluženo savladale reprezentaciju Španije rezultatom 27:23 (12:10). Kod Francuske po 5 golova su postigle Signate i Ayglon, a kod Španije 15 odbrana je sakupila golman Ciobanu, a 9 golova je postigla Mangue.

Obe reprezentacije prikazale su na pocetku dosta cvrstu odbranu , Ciobanu i Leynaud su se istakle dosta dobrim odbranama, pa je rezultat u desetom minutu bio 3:2. Mangue, koja je i glavni pokretac Španije, vukla je svoju reprezentaciju, ali su Francuskinje ipak imale više raspoloženih šutera, pa su ubrzo stekle prednost i od 9:5. Ta solidna prednost je kratko trajala, pošto su za tri minuta igre rukometašice Španije napravile odličnu seriju i primakle se na 10:9. Ali pri kraju prvog poluvremena, iako su imale igraca manje, "Trikolorke" postižu dva gola i odlaze na odmor sa 12:10.

I drugo poluvreme je proteklo u istom ritmu. Francuskinje su i dalje imale konstantnu prednost, a španska furija je uspevala samo da se približi na gol zaostatka. Francuska pravi važnu seriju od 38 do 43 minuta, kada ostaje sa dva igraca manje u polju, ali im to nije smetalo da postignu dva pogotka, dok Španija u tom periodu nije zatresla mrežu protivnica. Tada je i Mangue izašla nakratko iz igre zbog lakše povrede , pa njene saigračice nisu imale previše ideja u napadu. Odbrana Francuske je i dalje bila na zavidnom nivou, dok su se u napadu uglavnom oslanjale na solo akcije. Španiju je tokom ovog takmičenja krasila odlična saradnja bekova i pivotmena, ali u ovom slučaju su u potpunosti zatajile. Iako se španska reprezentacija do samog kraja borila i trudila da stigne rezultat, to se nije dogodilo i Francuskinje su proslavile pobedu rezultatom 27:23.

FRANCUSKA : Leyanud 4 odbrane, Darleux 1 odbrana, Goudjo 1, Ayglon 5, Pineau 4, Baudouin 2, Dembele 2, Tervel 3, Limal 3, Signate 5, Piejos 2.

Sedmerci: 4/3.
Iskljucenja: 12 minuta.

ŠPANIJA : Gonzalez C. 1 odbrana, Ciobanu 15 odbrana, Martin 5, Alberto 2, Fernandez Beatriz 1, Mangue 9, Aguilar 2, Fernandez Begona 2.