I Rusija u finalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKina 2009 I Rusija u finalu!

I Rusija u finalu!

Rukometašice Rusije u velikom stilu su se plasirale u finale, pobedivši Norvešku rezultatom 28:20 (17:12). Iako su obe reprezentacije bile glavni pretendenti za zlato, ipak su Ruskinje pokazale da su u ovom momentu mnogo bolje od Skandinavki. Kod Rusije Postnova je postigla 6 golova, a Turey 5 golova. Kod Norveške Frafjord i Riegelhuth su postigle po 4 pogotka.

Norvežanke su se mnogo bolje snašle na početku i imale prednost od 6:3, zahvaljujući pre svega odličnom pivotmenu sp kina rusijaFrafjord, koja je zadavala dosta problema ruskoj odbrani. Ruskinje su pomalo stegnuto ušle u ovo polufinale i u napadu im je nedostajalo kreativnosti što se i odražavalo na rezultat, pošto su se oslanjale isključivo na šuteve bekova. Ali ubrzo se stanje na terenu promenilo. Suslina je odbranila nekoliko važnih lopti i otvorila put svojim saigračicama u napadu, pošto su Norvežanke prosto stale u odbrani. Ruskinje su za pet minuta preokrenule rezultat u svoju korist i od 7:8, došle na 11:12. Norveška je brzopletim napadima samo pomogla Rusiji da svoju prednost poveća. Na isteku prvog dela susreta, Rusija je stekla prednost od 17:12.

I u nastavku su rukometašice Norveške načinile netipične greške i dosta su se mučile u napadu, dok je sa druge strane Rusija igrala timski, pre svega u odbrani koja je bila izuzetno pokretna. Norvežanke ni u jednom momentu nisu uspele da previše ugroze vođstvo "zborne komande". Norveška je tek na momente bljesnula i ličila na ekipu kakvu je svi znaju, ali u ovom meču to nije bilo dovoljno. Podatak da su Norvežanke u ovoj utakmici izvele samo pet kontranapada, dovoljno govori o nadmoći ruske odbrane. Može se reći da je Rusija pobedila Norvešku, njihovim oružjem: jakom i pokretljivom odbranom i upornim napadima. Od 57 minuta pa do kraja utakmice, Norveška nije uspela da zatrese mrežu Susline i sasvim zasluženo su Ruskinje pobedile rezultatom 28:20 i igraće u finalu protiv Francuske. Norvežankama za utehu predstoji borba za bronzanu medalju protiv Španije. Utakmice za bronzano i za zlatno odličje na programu su u nedelju.

NORVEŠKA : Lunde-Haraldsen 5 odbrana, Grimsbo 10 odbrana, Alstad 1, Nostvold 2, Breivang 1, Lunde-Borgersen 1, Johansen 1, Frafjord 4, Riegelhuth 4/1, Stange 3, Herrem 3.

Sedmerci: 2/1.
Bez isključenja.

RUSIJA : Suslina 11 odbrana, Sedoykina 2 odbrane, Postnova 6, Dronina 1, Dmitrieva 2, Levina 4, Petrova 1, Andryushina 2, Muravyeva 1, Vetkova 2, Turey 5/2, Khmyrova 4.