SP u Kini(4.kolo): Mađarice i dalje posrću, Nemice uhvatile ritam! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKina 2009 SP u Kini(4.kolo): Mađarice i dalje posrću, Nemice uhvatile ritam!

SP u Kini(4.kolo): Mađarice i dalje posrću, Nemice uhvatile ritam!

Još jedan dan bez uzbuđenja na Svetskom prvenstvu, bez napetih i tesnih utakmica.  Nemačka je pobedom nad Švedskom otvorila vrata druge faze, ali nije ih izbacila iz trke za trećim mestom. I Francuska je ostala u igri današnjom pobedom nad Kongom. Mađarice su u duelu sa Norveškom  pružile bolju partiju nego protiv Rumunije, ali ishod je isti, novi poraz koji znači da sutra ne smeju da izgube od Japana. Inače, sutra je na programu najzanimljiviji meč prve faze u kome Norveška i Rumunija odlučuju o vrlo bitnim bodovima koji se prenose u drugi krug(12.15h).

*NEMICE UHVATILE RITAM*

Četvrtak je dan D za grupu A, kada će se znati ko uz Dansku i sa koliko bodova prolazi u drugu fazu. Danska nije imala većih problema sa Brazilom, ali i dalje ima problema sa povredama igračica pošto i drugi srednji bek Mortensen, ne igra od utakmice sa Nemačkom, a na povredu se žali i krilo Pedersen. Nemicama je trebalo nekih 13.minuta da slome Švedsku. Od 4-3 u 5.minutu za Šveđanke usledila je serija Nemačke 7-0 i rezultat je glasio 4-10. Probudile su se Boson, Gulden, Isakson i kompanija, ali čitav susret im je protekao samo u pokušaju da stignu vođsvo ekipe Rajnera Osmana.

Grupa A

Francuska : Kongo 29:22 (14:9)
Brazil : Danska 21:28 (9:14)
Švedska : Nemačka 27:33 (12:18)

*RUSIJA SKUPLJA BODOVE*

Prvi, ali svakako očekivani poraz Austrije na Svetskom prvenstvu. Ruskinje su ih zaledile na -13 i zabrinule oko prolaska dalje, mada sve zavisi od nih u utakmici sa Ukrajinom sutra. U utakmici u kojoj Trefilov nije prestajao da galami i pored konstantnog vođstva njegovih igračica, najbolji učinak je imala Turej sa 7 golova iz toliko pokušaja. Raspoređena minutaža Ruskinja dala im je priliku da se odmore pred meč sa neugodnom Angolom.

Grupa B

Angola : Tajland 36:16 (21:5)
Australija : Ukrajina 7:40 (4:19)
Austrija : Rusija 19:32 (10:17)

*MAĐARSKA IGRALA SAMO 40.MINUTA*

Nada mađarskih navijača da će njihove ljubimice uspešno parirati Norvežankama trajala je 40 minuta. Do tada je nekako i išlo, mada je samo bilo pitanje vremena kada će Mađarice stati. I stale su kada je Zacsik postigla gol za 17-15 u korist Mađarica. Od tog trenutka do kraja, igrao je samo jedan tim. Haraldsen je ušla u seriju odbrana, a napad je donosio lake golove sa crte, polukontri ili penala koji su iznudile Loke ili Frafjord.  Norveška nijedan od 25 golova nije dala sa 9 metara, ali to i nije njihovo obeležje, niti im je ovaj put trebalo. Sve u svemu, Mađarice su za poslednjih 20 minuta uspele da ubace samo dve lopte iza leđa Haraldsen i na semaforu je na kraju stajalo 19-25(11-11).

Grupa C

Mađarska : Norveška 19:25 (11:11)
Rumunija : Tunis 39:22 (23:10)

Čile : Japan 19:38 (13:19)

*ŠPANIJA LAKO SA KINOM*

Španija jeopravdala ulogu favorita i u meču sa Kinom ukome su domaće igračice pružile dobar otpor samo u prvom delu meča. U nastavku, sma tri gola u mreži Gonzales(14 odbrana, 56%) govore sve. Duel Obale Slonovače i Kine doneće trećeg učesnika glavne faze pošto je Koreja skupila velikih 8 bodova pred meč sa Španijom sutra.