IDU PO ZLATO: Norvežanke doslovno pregazile Ruskinje! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaNEMAČKA 2017 IDU PO ZLATO: Norvežanke doslovno pregazile Ruskinje!

IDU PO ZLATO: Norvežanke doslovno pregazile Ruskinje!

Zorica Radojkovic

Ništa od velikog derbija u četvrtfinalu. Rusija i Norveška su odigrale mnogo velikih i zanimljivih mečeva, ali ovo nije bio jedan od njih pošto je na terenu Magdeburg GETEC Arene postojao samo jedan tim – Norveška, 34-17(15-8).

Od samog starta stvari nisu dobro krenule po ekipu Jevgenija Trefilova jer je posle par minuta na semaforu stajalo 8-2. Vrlo agresivna i pokretljiva odbrana ispred Lunde omogućila joj je da blista i podseti na najbolje dane( 12 odbrana za poluvreme). Podatak da Rusija po poluvremenu nije dala ni 10 golova govori sam za sebe (8 u prvom, 9 u drugom). U napadu Norveške je vrlo raspoložena bila Nora Mork(9), a priključile su joj se Stine Oftedal(7) i Veronika Kristiansen (5). Ana Kočetova i Ksenija Makeeva su postigle po 5.

Norveška za plasman u novo finale igra 15.decembra protiv Holandije, dok će drugi finalista biti pobednik duela izmedju Francuske i Španije. Mečevi se igraju u Hamburgu.