ŠOK U OLDENBURGU: Japan pobedio Crnu Goru - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaNEMAČKA 2017 ŠOK U OLDENBURGU: Japan pobedio Crnu Goru

ŠOK U OLDENBURGU: Japan pobedio Crnu Goru

Zorica Radojkovic

U meču koji je trebao da bude oporavak od poraza od Ruskinja i povratak na pobednički kolosek rukometašica Crne Gore, desilo se veliko iznenadjenje. Japan je na kraju uzeo bodove u pobedi 29-28 iako je na poluvremenu gubio 12-15 i tako povećao svoje šanse da se nadje u osmini finala Svetskog prvenstva.

Izabranice Pera Johansona imale su prednost sve do 41.minuta kada je najbolja japanska igračica Ikehara na ovom meču pogodila za izjednačenje. Od tada je Japan taj koji diktira igru i rezultat, Crna Gora drži korak, ali nedovoljno da iz ovog meča izvuče povoljniji rezultat. Radičević je bila strelac 7 golova uz 100% realizacije, Brnović je bila odlična na crti sa 6, dok su slabiju partiju uz veliki broj grešaka pružile Bulatović (3 gola) i Raičević (4 gola).

Naredni meč Crna Gora igra sutra protiv Tunisa.