Done pogodio za remi Bešiktaša i Celja - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Done pogodio za remi Bešiktaša i Celja

Done pogodio za remi Bešiktaša i Celja

Stefan Branežac

Poslednji susret grupne faze na 46. Međunarodnom turniru u Strugi odigrali su Celje i Bešiktaš. Duel dva učesnika EHF Lige Šampiona završen je nerešenim rezultatom 23:23 (14:9), sa osvojenim bodom iz ovog susreta slovenački šampion obezbedio je plasman u finale.

CELJE PL – BEŠIKTAŠ 23:23 (14:9)

Teren ,,Ženska plaža“

CELJE PL: Vujović 2, Jurečić, Malus, Razgor 2, Ovniček 3, Marguc 3, Šarac 1, Grošelj, Nenadić, Pantjar 16 odbrana, Ferlin, Kodrin 4, Horzen, Makuc 5, Anić 3, Dušebaev

BEŠIKTAŠ: Karataj, Sarak 2, Pribak 4, Krsmančić 2, Buljubašić, Demirezen 1, Ozbahar 3, Ersin 4, Gunal 5 odbrana, Lasica 4, Nuić, Tomić 1, Kocarsan, Done 2, Hendvi  7 odbrana

SEMAFOR: 3:0 (2.) 7:3 (12.) 12:6 (23.) 14:9 (30.) 17:15 (40.) 19:18 (53.) 23:23 (60.)

Od starta susreta izabranici Branka Tamšea uspostavili su kontrolu, nametnuli ekipi Bešiktaša ritam koji im ne odgovara, pa su nakon istrčanih kontra napada već posle dva minuta imali prednost od +3. Održavala je ekipa iz Slovenije stečenu prednost, a najvećih +6 bilo je u 23. minutu nakon pogotka Razgora posle pasa koji je preko celog terena uputio golman Pantjar, koji je briljirao u prvom delu igre sa 11 odbrana. Turskom šampionu nije pomogao ni raspoloženi Marko Lasica, pa je Celje na poluvreme otišlo sa pet golova prednosti, 14:9.

Pauza između dva poluvremena dobro je došla izabranicima Mufit Arina koji su drugo poluvreme odigrali znatno bolje. Održavalo je Celje stečenu prednost iz prvog dela igre sve do 38. minuta, kada Bešiktaš pravi seriju 4:0 i pogotkom Saraka prilazi na dva gola zaostatka 17:15. Reagovao je Branko Tamše sa tajm-autom. Usledilo je isključenje Ovničeka, a šansu da izjednači propustio je Bešiktaš nakon promašaja Ersina i Pribaka. Mirko Tomić svojim prvim golom na susretu dovodi trusku ekipu na -1, održavalo je Celje minimalnu prednost zahvaljujući Domenu Makucu do 11 sekundi pred kraj, kada je Ramazan sa sedam metara doneo izjednačenje svom timu za konačnih 23:23.

Najefikasniji u ekipi Celja bio je Domen Makuc sa pet pogodaka, gol manje dao je Kodrin. U taboru turskog tima po četiri gola postigli su Nemanja Pribak, Onur Ersin i Marko Lasica.