Struga 2017: Alingsas ubedljivo do petog mesta, domaćin poslednji - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2017: Alingsas ubedljivo do petog mesta, domaćin poslednji

Struga 2017: Alingsas ubedljivo do petog mesta, domaćin poslednji

U prvom meču poslednjeg takmičarskog dana 45. edicije međunardonog turnira u Strugi, koja je predstavljala borbu za peto mesto, švedski Alingsas je rutinski opravdao ulogu favorita protiv domaće Struge – 46:18 (26:9).

Skandinavci su tako ostvarili trijumf nakon dva poraza, od Bešiktaša i Ohrida, dok je Struga očekivano izgubila sva tri meča, pošto su ranije bili slabiji od Šarta i Metalurga.

Pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog trenutka meča – švedski vicešampion je dobrano napunio protivničku mrežu već u prvom poluvremenu, kada je stekao ogromnih plus 17. Stružani, koji se takmiče u drugoj makedonskoj ligi, ni drugo poluvremene nisu uspeli da izgube jednocifrenom razlikom.

Telander je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa devet golova, a pratio ga je Berg sa šest. Kod domaćina, ponovo je najčešće pogađao Nacev (4), dok je Bajramovski postigao tri gola.

Za treće mesto igraju Ohrid i Metalurg, a u velikom finalu sastaju se branilac titule Šartr i Bešiktaš.