Struga 2018: Golgeterski obračun Pribaka i Kuzmanoskog u pobedi Bešiktaša - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2018: Golgeterski obračun Pribaka i Kuzmanoskog u pobedi Bešiktaša

Struga 2018: Golgeterski obračun Pribaka i Kuzmanoskog u pobedi Bešiktaša

Stefan Branežac

Susretom između turskog Bešiktaša i Eurofarm Rabotnika iz Bitolje započeo je drugi dan na 46. Međunarodnom turniru u Strugi. U uzbudljivom susreta, pobedu je odnela ekipa iz turske rezultatom 31:29 (15:15).

BEŠIKTAŠ – EUROFARM RABOTNIK 31:29 ( 15:15 )

Teren ,,Ženska plaža“

BEŠIKTAŠ: Karataj, Sarak 1, Pribak 9, Krsmančić 1, Buljubašić, Demirezen, Ozbahar 3, Ersin 5, Gunal 4 odbrane, Lasica 3, Nuić 1, Tomić 3, Kocarsan, Done 4, Hendvi 2 odbrane

EUROFARM RABOTNIK: Ivanović 2, Ojleski 3, Markoski 4, Pecakovski, Talevski, Čurlevski 4, Ivanovski, Trajkovski, Memić, Čanevski 5 odbrana, Kukovski, Mandić, Drogriški, Gradžan, Đukić 5, Kuzmanoski 11, Petrovski, Blaževski

Golgeterski raspoložene na početku meča bile su obe ekipe, turski šampion stekao je prednost nakon uvodnih par minuta, a priliku da prvi put dovede Eurofarm Rabotnik u vođstvo propustio je Gradžan, kada mu je udarac sa sedam metara odbranio Gunal. Prvu opipljivu prednost stekli su izabranici Đorđa Ćirkovića stekli sredinom prvog dela igre, golovima Đukića i Markoskog, na semaforu je u tom trenutku stajalo 7:5 u korist makedonskog prvoligaša. Odgovorio je Bešiktaš, učesnik EHF Lige šampiona sa dva uzastopna gola, Pribaka i Nuića, pa je ubrzo uspostavljen rezultatski egal. Do kraja prvog poluvremena ekipe su se smenjivale u vođstvu, a na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom, 15:15.

Minimalna prednost na startu drugog dela igre bila je na strani Bešiktaša, dok je ekipu iz Bitolje u rezultatskom priključku držao Kuzmanoski, za koga igrači turskog kluba nisu imali rešenja u defanzivi. Dva vezana pogotka Čurlevskog u 40. minutu dovela su Eurofarm Rabotnik na +2, a onda je stvar u svoje ruke uzeo Nemanja Pribak. Sa sedam vezanih golova levi bek turske ekipe potpuno je okrenuo tok igre i doneo svo timu +3. Na ulasku u poslednjih deset minuta susreta, na semaforu je stajalo 29:26 za Bešiktaš. Održavao je iskusni tim Ilkera Šentruka stečenu prednost do kraja susreta, uspeo je Kuzmanoski da popravi svoj saldo golova, ali nedovoljno da se sustigne prednost protivnika. Tačku na ovaj susret stavio je upravo Goran Kuzmanoski za konačnih 31:29 za Bešiktaš.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Pribak sa devet pogodaka, dok su Lasica i Tomić bili precizni po tri puta. U makedonskoj ekipi, Kuzmanoski se 11 puta upisao u listu strelaca, sledio ga je srpski desni bek Milan Đukić sa pet pogodaka.