Struga 2018: Uzbudljiv remi Konstance i Alingsasa - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2018: Uzbudljiv remi Konstance i Alingsasa

Struga 2018: Uzbudljiv remi Konstance i Alingsasa

Stefan Branežac

U drugom meču premijernog dana na turniru u Strugi, balkanska kolonija iz Konstance i trećeplasirana ekipa u šampionatu švedske, Alingsas remizirali su rezultatom 21:21 ( 13:12 ).

Iskusnija ekipa iz Rumunije bolje se snašla na početku susreta, pa je nakon uvodnih pet minuta susreta stekla dva gola prednosti. Nezaustavljiv je u tim momentima bio srpski reprezentativac Nikola Crnoglavac, koji je atraktivnim potezima podigao publiku na noge. Zatražio je Mikael Franzen tajm-aut, podigla je mlada ekipa iz švedske, sastavljena isključivo od domaćih igrača, nivo igre, topila se prednost Konstance da bi u 15. minutu Šveđani serijom 4:0 prešli u vođstvo, 8:6. Momentum skandinavske ekipe prekinuo je iskusni Čutura golom iz sedmerca, ekipa Zvonka Šundovskog je ubrzo došla do izjednačenja, a potpuni preokret usledio je u poslednjem minutu prvog dela igre, kada je pogodak nakon asistencije Stevana Vujovića postigao pivot Mocanu.

Drugo poluvreme donelo je silovit start Konstance, čija je prednost rasla i do +4 nakon pogotka Dalibora Čuture. Alingsas pravi novu seriju, ovog puta od 3:0 i prilazi rivalu na gol zaostatka. Nalet švedske ekipe zaustavlja Stevan Vujović svojim trećim golom na susretu, pet minuta pre kraja susreta na semaforu je stajalo 21:20 u korist rumunske ekipe. Najraspoloženiji pojedinac u redovima Alingsasa, Feliks Klar udarcem sa devet metara poravnava rezultat pet minuta pre kraja susreta. Imale su obe ekipe nekoliko napada da dođu do gola vrednog pobede, ali im to nije pošlo za rukom.

Najefikasniji u ekipi Konstance bio je Dalibor Čutura sa pet pogodaka, jedan manje postigao je Nikola Crnoglavac. Zapaženu rolu imao je i Stevan Vujović. sa tri gola, Dejan Malinović bio je precizan dva puta, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Zoran Nikolić i Janko Kević. U redovima švedske ekipe, Feliks Klar postigao je šest golova.