Struga 2018: Željina odbrana slomila Šveđane - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2018: Željina odbrana slomila Šveđane

Struga 2018: Željina odbrana slomila Šveđane

Stefan Branežac

Drugi susret za Železničar i Alingsas na Međunarodnom turniru u Strugi završen je trijumfom srpskog vicešampiona rezultatom 23:20 (10:5). Za niški tim ovo je druga pobeda, dok je švedska ekipa ostala na jednom osvojenom bodu iz prvog duela protiv Konstance.

ŽELEZNIČAR – ALINGSAS 23:20 (10:5)

Teren ,,Ženska plaža“

ŽELEZNIČAR: Mihaljević 11 odbrana, Janković 1, Milovanović, 2 Sretenović 4, Mađar, Vejin 6, Lazić,  Dimirović 3 odbrane, Spasić 2, Savić, Babić, Jevtić 2, Damjanović 3, Ćeranić, Kljajić 2, Banduka, Knežević 1

ALINGSAS: Kraft 4 odbrane, Helander 1, Lindberg 3, Klar 6, Tirn, Skerling 3 odbrane, Bodin, Akselson, Anreason 1, Nilson, Lundal, Berg 5, Barud 1, Lang, Ostegren, Liaba 4

Semafor: 1:3 (7.) 8:3 (19.) 10:4 (25.) 10:5 (30.) 15:9 (41.) 19:18 (53.) 23:20 (60.)

Trebalo je igračima niškog kluba sedam minuta da pronađu ritam u fazi napada, imali su Šveđani dva gola prednosti, da bi nakon toga u potpunosti stali. Raspoložen je na golu Želje bio Mihaljević, Vejin i Kljajić iskoristili su nedovoljnu angažovanost u odbrani Alingsasa, usledio je potpuni preokret, u 19. minutu na semaforu je stajalo 8:3 u korist vicešampiona Srbije. Tim Mikaela Franzena bio je punih 12 minuta bez pogotka, a za najvećih +6 u korist Železničara pogodio je Janković pre minuta pre kraja prvog dela igre. Na odmor se otišlo rezultatom 10:5 u korist izabranika Veselina Vujovića.

Prvih 15 minuta drugog poluvremena nije donelo previše uzbuđenja, igrači švedskog tima nisu uspeli da spuste prednost Želje na manje od četiri gola razlike. Do najvećih +6 Želja je drugi put došao nakon pogotka pivota Jova Damjanovića, koji je iskoristio nepažnju golmana Skerlinga. Od tog trenutka zaigrali su izabranici Mikaela Franzena znatno bolje, precizni su Berg i Lindberg za seriju 2:0 i povratak na prihvatljivih -4. Nastavio je golman Želje Mihaljević u istom ritmu iz prvog poluvremena, odbranio je sedmerac Bergu i sprečio Alingsas da prvi put od 15. minuta susreta dođe na -3. Ono što su propustili u 45. minutu, nadoknadili su Šveđani veoma brzo. Prednost niškog tima se topila, raspucali su se Lindberg i Liaba, te na taj način doveli svoj tim na gol zaostatka. U ključnim trenucima susreta odgovornost je preuzeo povremeni srpski reprezenttivac Predrag Vejin sa dva brza gola, Želja je ponovo došao do opipljive prednosti tri minuta pre kraja susreta. Sigurno su priveli momci koje sa klupe predvodi Veselin Vujović susret kraju i zasluženo slavili rezultatom 23:20.

Do druge pobede na turniru u Strugi, Železničar je vodio Predraga Vejin sa šest golova, dok je dva gola manje dao Sretenović. U poraženom sastavu istakao se Klar sa šest pogodaka.