Tuluzu ,,bronza“ u pobedi nad Željom - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Tuluzu ,,bronza“ u pobedi nad Željom

Tuluzu ,,bronza“ u pobedi nad Željom

Stefan Branežac

Niški Železničar zauzeo je četvrto mesto na Međunarodnom turniru u Strugi, nakon poraza u utakmici za treće mesto od francuskog Tuluza 24:32 (14:16).

ŽELEZNIČAR 1949 – TULUZ 24:32 (14:16)

Teren ,,Ženska plaža“

ŽELEZNIČAR 1949: Mihaljević 1 odbrana, Janković 1, Milovanović 5, Mađar, Vejin 2, Lazić, Dimirović 4 odbrane , Spasić, Savić 1, Babić 1, Jevtić 3, Damjanović 4, Ćeranić, Kljajić 2, Banduka 2, Knežević 3

TULUZ: Idrisi, Mongin 4, Žiredu 1, Delange 3, Przbilski 4, Ruiz 7, Garsija 2, Žilber 2, Labro 14 odbrana, Bonefoi, Jakobsen, Olson 4, Bonilari 5

SEMAFOR: 2:0 (2.) 5:6 (11.) 9:13 (23.) 14:16 (30.) 14:19 (25.) 18:21 (41.) 21:28 (54.) 24:32 (60.)

Duel za treće mesto počeo je vođstvom Železničara, koji je u drugoj minuti imao dva gola prednosti zahvaljujući raspoloženom levom beku Nemanji Milovanoviću. Francuski tim je na ovom susretu nastupio bez dva startna krila, Solea i Ilića, dok je u niškom timu Sretenović bio van protokola. U takvoj konstelaciji snaga, trebalo je par minut ekipi Filipa Gardena da pronađe napadački ritam. Izjednačio je Tuluz, rezultatska klackalica bila je na snazi sve do polovine prvog dela igre. Povreda Predraga Vejina uticala je na igru niške ekipe, koja je ubrzo bila u rezultatskom zaostatku od -4, nakon pogotka Olsena. Uspeo je Želja u nekoliko navrata da spusti zaostatak na dva gola, Banduka i Milovanović bili su precizni u poslednja dva minuta prvog dela igre, pa se na odmor otišlo sa prednošću Tuluza 16:14.

Startovao je francuski tim silovito drugo poluvreme, pa je već u prvih par minuta serijom 4:0 došao do najveće prednosti od +6, 14:20. Golovima Alekse Kljaćića na isteku 41. minuta prišao je Železničar na -3, odbili su Bonilari i Olson nalet niškog tima, došao je Tuluz ponovo do sigurne prednosti, reagovala je klupa srpskog vicešampiona tajm-autom. Labro je sakupljao odbrane, 213cm visoki pivot Bonilari odigrao najbolju utakmicu na turniru, pa pobeda ekipe Filipa Gardena nije dolazila u pitanje. Odsustvo Sretenovića i povreda Vejina, stvorili su dosta problema vicešampionu Srbije, koji nakon njihovog odsustva nije pronašao adekvatnu alternativu u fazi napada. Na kraju susreta francuski tim dolazi do najvećih +8, za konačnih 32:24.

U odsustvu Vejina i Sretenovića, odgovornost u niškom timu preuzeli su Milovanović  sa pet i Damjanović sa četiri gola, dok je u redovima Tuluza Alvaro Ruiz bio precizan sedam puta.

Alingsas bolji od Bešiktaša za peto mesto

Švedski tim savladao je učesnika EHF Lige Šampiona 29:23 (12:13) pa je takmičenje na turniru u Strugi završio na petom mestu. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, nastavak susreta u potpunosti je pripao Alingsasu, koji je u poslednjih deset minuta napravio seriju 4:0 za siguran trijumf.

Najefikasniji u švedskoj ekipi Benjamin Helander sa osam golova, dok se u turskom sastavu Lasica pet puta upisao u listu strelaca.