Brazilci nadigrali Poljake u sjajnoj atmosferi - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Brazilci nadigrali Poljake u sjajnoj atmosferi

Brazilci nadigrali Poljake u sjajnoj atmosferi

Domaćin Olimpijskog turnira, reprezentacija Brazila, savladala je Poljsku u prvom kolu Grupe B rezultatom 34:32 (16:13).

U uzavreloj atmosferi ispunjene „Future“ Arene, Brazilci su pokazali da mogu mnogo na ovom takmičenju, demonstriravši čvrstu odbranu i moćan napad protiv treće selekcije sveta.

Fanatičnom defanzivom na ivici isključenja, domaćin je većim delom meča paralisao najopasnije oštrice poljskog tima, a koliko je napad bio raznovrstan govori i činjenica da se 13 od 14 Brazilaca upisalo u listu strelaca.

Konačan rezultat implicira da je završnica bila neizvesna, ali su momci Đordija Ribere nešto ranije rešili pitanje pobednika. Poljska je u poslednjim trenucima ublažila poraz.

Igrači u žutim dresovima su kontrolisali rezultat od prvog do poslednjeg minuta – poveli su sa 4:0, i ni u jednom trenutku nisu dozvolili timu Talanta Dujšebaeva da izjednači.

Da će se domaći navijači radovati na kraju, postalo je jasno u 46. minutu, kada je na semaforu pisalo 26:19…

Najefikasniji akteri su bili De Toledo sa sedam i Dos Santos sa pet golova na jednoj, odnosno Bielecki sa osam na drugoj strani.