Francuzi rutinski utišali "Future Arenu" - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Francuzi rutinski utišali „Future Arenu“

Francuzi rutinski utišali „Future Arenu“

Francuska je sve bliže trećem olimpijskom finalu u nizu. Domaćin Olimpijskih Igara u Riju ostao je bez šanse da se bori za medalje u obe konkurencije! Aktuelni svetski i olimpijski šampioni predvođeni Nikolom Karabatićem nisu imali milosti prema „Kariokama“, koje će uspehe i rukometni bum u Južnoj Americi morati da započnu neke druge godine na nekom drugom mestu – 34:27 (16:16).

Bili su u igri tokom četrdesetak minuta izabranici Žordija Ribere, divljim odbranama uspevali da pariraju zlatnom francuskom timu, ali se u ključnoj fazi konsolidovala odbrana „Trikolora“, koja je i bila ključ trijumfa u Future Areni. U 40. minutu na semaforu bilo je 22:22, a od tada, rapsodija momaka Kloda Oneste ili bolje reći Didijea Dinara.

Najefikasniju u pobedničkom timu bili su Gigu sa osam i Narsis sa sedam, koje je pratio Sorando sa šest pogodaka, dok je kod Brazila Pozer bio osam puta precizan.

FRANCUSKA – BRAZIL 34:27 (16:16)

France : Gérard (5 odb), Omeyer (7 odb); Narcisse (7/9), N. Karabatic (4/6), Mahé (1/1), Grébille, N’Guessan (0/1), Abalo (2/4), Sorhaindo (6/7), Guigou (8/11 dont 3/4 pén), L. Karabatic (1/1), Fabregas, Dipanda (1/3), Porte (4/7)

Brésil : Dos Santos (7 odb), Almeida (3 odb); Teixeira (1/3), Da Silva (0/2), Candido (0/1), De Toledo (5/9), Hubner, Dos Santos (7/11), Pozzer (8/9), Chiuffa (1/2 dont 1/1 pén), Guimaraes (1/2), Santos, Soares (1/3), Langaro (3/4)