Katar izvukao bod protiv Tunisa! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Katar izvukao bod protiv Tunisa!

Katar izvukao bod protiv Tunisa!

U arapskom derbiju na Olimpijskim Igrama u Riju 56. minuta se znalo „ko je stariji“, ali se na kraju sve završilo bez pobednika. Tunišani su dominirali tokom većeg dela meča, u 57. minut ušli sa prednošću 25:21, ali je na kraju Katar serijom 4:0 i poslednjim golom Malaša na 12 sekundi pre kraja došao do remija – 25:25 (12:11).

Ni golmani, ni Žarko Marković, već Rafael Kapote spasio je tim Valera Rivere neočekivanog poraza od Tunišana. Vukao je Kubanac svoju selekciju i kad nije išlo, i sa 12 pogodaka je najzaslužniji što će Katarci pobedom nad Argentinom najverovatnije izboriti plasman u četvrtfinale.

Imali su Žaluz, Tež i drugovi raspoloženo Magaiza na golu sa 15 odbrana, ali na kraju, serija 4:0 poravnjala je rivale…