Šveđanke blizu četvrtfinala, Ruskinje savladale Francusku u trileru - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Šveđanke blizu četvrtfinala, Ruskinje savladale Francusku u trileru

Šveđanke blizu četvrtfinala, Ruskinje savladale Francusku u trileru

Ono što se može konstatovati posle drugog kola ženskog Olimpijskog turnira – reprezentacija Švedske će izbeći katastrofu sa prošlih Igara u Londonu. Jedna od najboljih evropskih selekcija pobedila je Južnu Koreju 31:28 (16:15), a pošto je u prvom kolu bila bolje i od Agrentine, veoma je blizu plamsanu u četvrfinale.

Ekipa Južne Koreje je održavala egal u prvih 40 minuta, da bi, kao i pre dvana protiv Ruskinja, pala u finišu i ostala bez bodova.

Na krilima sjajne Izabel Gulden, Skandinavke su od 18:18 u 35. minutu stvorile nedostižnih 25:20, samo sedam minuta kasnije.

Azijska selekcija se nije predavala, prišla na 29:27 u finišu, ali nije mogla više od toga.

Hagman je bila najefikasnija u pobedničkim redovima sa sedam golova, jednim više od Gulden i Torstenson. Na drugoj strani, Vu se istakla sa sedam pogodaka.

U drugom meču grupe B, Rusija je savladala Francusku 26:25 (15:10).  Izabranice Evgenija Trefilova su diktirale tempo od starta, vodile sa komfornih 18:13 početkom drugog dela, ali Francuskinje, predvođene sjajnom Lakabrer, uspele da dođu na gol zaostatka 15 minuta pre poslednjeg zvuka sirene – 21:20.

Ipak, Ruskinje su zahvaljujući mirnoći i sigurnoj realizaciji Poline Kuznjecove sprečile preokret – povele su sa 26:23, 80 sekundi pre kraja. Francusinje su postigle dva gola za redom, ali nisu dobile priliku da izjednače.

Kuznjecova je pogodila šest puta, dok je na drugoj strani dominirala Lakabrer sa 11 golova.

Švedska i Rusija imaju po četiri boda posle dva kola, Francuska dva,  dok je Koreja bez poena, kao i Holandija i Argentina, koje će se noćas sastati u poslednjem meču ove runde.