Crnogorke bolje od Srpkinja u borbi za peto mesto na SP 2019 - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 Crnogorke bolje od Srpkinja u borbi za peto mesto na SP 2019

Crnogorke bolje od Srpkinja u borbi za peto mesto na SP 2019

Reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Srbije u borbi za peto mesto na Svetskom prvenstvu u Japanu. Na taj način Crnogorke su otišle na kvalifikacioni turnir gde su Rumunija i Severna Koreja uz dodatak čevrte reprezentacije u Japanu, dok Srbiju čekaju Mađarska, Kina i bronzana selekcija u Kumamotu.

Crna Gor bila je bolja u borbi za peto mesto.

SRBIJA – CRNA GORA 26:28 (12:13)
Kumamoto
Akva Dom
Gledalaca – 4.000
SRBIJA: Risović tri odbrane , Tomašević devet odbrana , Radosavljević 2, Trifunović 4 , Števin, Lavko 2, Nikolić 3, Janjušević 3, Kojić 1, Pop Lazić 1, Radojević, Obradović, Jovović, Stoiljković 5, Liščević 2, Cvijić 2

CRNA GORA: Radičević 3, Jauković 1, Klikovac 3, Nenezić, Knežević, Ujkić 1, Premović, Bulatović 1, Brnović 2, Batinović 8 odbrana, Mugoša, Ramusović 4, Mehmedović 3, Despotović 3, Raičević 3, Grbić 2

SEMAFOR: 6:2 (12.) 8:8 (20.) 8:12 (26.) 14:13 (32.) 14:16 (35.) 16:16 (37.) 19.19 (45.) 19:22 (48.) 20:23 (50.) 22:24 (55.) 24:25 (57.)

Reprezentacija Srbije bolje je otvorila meč serijom 6:2 koja je okončana golom Sanje Radosavljević u 12. minutu. Brz centar Crnogorki i ratoborna odbrana doneli su im preokret, pa je posle 8:8 u 20. minutu viđeno i 8:12 šest minuta kasnije. Reagovao je prethodno selektor Obradović tajm-autom, dao šansu Trifunović i Janjušević u bekovskoj postavi, a one vratile golovima koje su Srbiju približile na 12:13 na poluvremenu.

Golovima Stoiljković i Trifunović, srpski tim došao je do prednosti 14:13 u 32. minutu. Gol za gol igralo se sve do 45. minuta (19:19), kada Crnogorke prave seriju 3:0 i dolaze do 19:22. Tu razliku tim Pera Johansona uspešno je održavao. Jelena Trifunović je sa linije sedam metara pogodila za 23:25 na početku 56. minuta, Jelena Lavko je smanjila na 24:25, ali je u samoj završnici Marta Batinović sa dve odbrane odnela prevagu na stranu Crnogorki.