Drama sa srećnim krajem - Lišćević sa sedam metara za trijumf nad Nemačkom! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 Drama sa srećnim krajem – Lišćević sa sedam metara za trijumf nad Nemačkom!

Drama sa srećnim krajem – Lišćević sa sedam metara za trijumf nad Nemačkom!

Uroš Samardžić

Tri sekundi pre isteka vremena, Krisina Liščević pogotokom iz penala donela je drugu pobedu Srbije u glavnoj fazi. Ovoga puta, pala je Nemačka – bilo je 29:28 (19:17). Neverovatno je Srbija odigrala prvo poluvreme, u kojem je ponovo bila izuzetno efikasna, ali na kraju nije moglo bez drame. Nema veze, tako je slađe!

Mnogo bolje su bile izabranice Ljubomira Obradovića u prvih 30 minuta. Odbrana je bila baš kakvu je srpski nacionalni tim najavljivao pre meča, a napad raznovrstan uz 19 postignutih golova. Nemačkoj je to bio najveći broj primljenih golova na ovom šampionatu, ali su i one imale svojih dobrih momenata u prvom poluvremenu, koje su završile sa deficitom od dva gola.

Drugo je bilo potpuno drugacije, pošto su se obe selekcije mučile u napadu. Čini se više Srbija, koja je postigla svega 10 golova u drugih 30 minuta – ali, i to je bilo dovoljno za nova dva boda. Nemice su u tom delu meča konstantno imale „+1“, ali dobra odbrana Srbije i sjajna Jovana Risović nisu dozvolile prvoplasiranoj ekipi da se odvoji. Sanja Radosavljević je 120 sekundi pre kraja meča, na asistenciju Kristine Liščević, pogodila i donela nerešen ishod – 28:28. Usledio je napad Nemačke, Risović je odbranila, a Srbija imala 40-ak sekundi da organizuje napad za pobedu. Dogovor sa tajm-auta je urodio plodom. Liščević je, i pored podignute ruke sudija, bila hladne glave, poslala direktnu loptu Jeleni Lavko, koja je uskočila, u tom trenutku bila faulirana, a rumunski sudijski tandem pokazao je na liniju sedam metara četiri sekunde pre kraja meča.Precizna je bila Kristina Liščević, za treću uzastupunu, a ukupno petu pobedu Srbije na Svetskom prvenstvu!

Kada je reč o listi strelaca, izvanredna je bila Dragana Cvijić sa sedam golova, dok je sa druge strane šest postigla Minevskaja.

Naredni meč, odlučujući, Srbija igra u sredu, sa Danskom od 10:00h.