Navaro odbranila Španiju i poslala je u finale - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 Navaro odbranila Španiju i poslala je u finale

Navaro odbranila Španiju i poslala je u finale

Uroš Samardžić

Piše: Ognjen Borjanović

Španija se preko Norveške plasirala u finale 24. Svetskog prvenstva za dame i zakazala duel sa Holandijom.

Verovatno su predviđanja bila da će Norveška igrati u finalu protiv Rusije, ali taj duel će se ipak igrati za treće mesto. Još jednom se dokazalo da bolja ekipa pobeđuje, i da je rukomet igra kolektiva, a danas Španija je bila bolji kolektiv i zasluženo je otišla u finale gde će se boriti za titulu Svetskog prvaka!

Norveška – Španija  22:28 (13:13)

Park Dom

Kumamoto

Gledalaca – 4261

Sudije: Alpaidze V. (RUS) / Berezkina T. (RUS)

Norveška:Arntzen 2, Aune 5, Brattset 1, Herrem 3, Loke 2, Oftedal 2, Skogrand 3, Solberg 1, Tomac 2, Waade 1, Solberg Silje 11 odbrana.

Španija:Lopez Herrero 4, Pena 4, Lopez Jimenez 1, Fernandez Fraga 3, Rodriguez 6, Cabral Barbosa 7, Gonzalez 1, Navaro 9 odbrana.

Semafor: 1:2(4.), 3:2(6.), 6:6(12.), 6:10(20.), 9:11(25.), 12:12(29.), 14:17(36.), 16:19(41.), 18:21(44.), 18:24(46.), 19:27(53.), 21:28(58.)

Veliku borbu vodile su reprezentativke Norveške i Španije. U uvodnim minutima kao da je zbog važnosti utakmice zadrhtala ruka i jednoj i drugoj ekipi, te smo videli mnogo tehničkih grešaka. Pena i Kabral Barbosa vodile su Španiju u prvom poluvremenu, sa druge strane Stine Bredal Oftedal je imala svoju minijaturu na početku, svaki napad Norveške išao je preko nje, postigla je gol i upisala 2 asistencije. Odbrana Špankinja je delovala odlično uspele su da izblokiraju nekoliko šuteva Norvežanki, a u napadu su bile sigurne i otišle su na +4, te je već posle 17 minuta Hergeirson morao da traži tajm-aut. Trgla se ekipa Norveške i uspela da poravna rezultat. U tom periodu Španija je izvela najbolju akciju na meču, kada su uprkos igračici manje izgradile poziciju i bačen je cepelin, a Rodrigezova je postigla gol. Na pauzu se otišlo rezultatom 13:13. I u drugo poluvreme koncetrisanije ušle su Špankinje, pa su već posle pet minuta igre vodile tri razlike. Silvija Navaro bila je fantastična među stativama, a svojim dobrim intervencijama ulivala je samopozdanje svojoj ekipi. Španija je iskoristila igračicu više i otišla ponovo na maksimalnih plus četiri. Opet je selektor Norveške pokušao tajm-autom da razdrma svoje igračice. Ovoga puta nije pošlo za rukom, Španija je otišla na +6 te je Hergeirson morao da zatraži poslednji tajm-aut već u 45. minutu. Dobile su Norvežanke šansu da se vrate u meč, kada su imale dve igračice više, ali umesto da smanje zaostatak, one su otišle u veći minus pa je na osam minuta do kraja bilo osam razlike za Španiju. Na kraju pokušala je Norveška da se vrati u meč, ali opet je Navaro briljirala na golu i sprečila preokret. Norvežanke su mnogo koštali promašaji iz sedmerca 1/5.