Nemačka u triler završnici slomila Dansku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 Nemačka u triler završnici slomila Dansku

Nemačka u triler završnici slomila Dansku

Četvrtog takmičarskog u Japanu, grupa B Svetskog prvenstva, pružila nam je neke veoma zanimljive utakmice i rezultate. Koreja je pobedivši Brazil došla nadomak plasmana u glavnu fazu takmičenja, a Brazil dovela na prag eliminacije. Australija je doživela još jedan debakl, poražene su od Francuske 46:7 i ponovo dospela na listu najvećih poraza u istorji, na Svetskim prevenstvima za žene. Dok je derbi današnjeg dana u grupi B bio duel između Nemačke i Danske.

Koreja – Brazil 33:27 (16:14)

Definitivno najprijatnije iznenađenje turnira je Koreja! Azijski šampion, u prvom kolu savladao je aktuelnog branioca titule Francusku, u drugom kolu igrao nerešeno sa Danskom, dok je u trećem kolu savladan Brazil, te su Južnoamerikanke ostale samo na jednom bodu, a Koreja ima 5 bodova na svom saldu. Ušle su Brazilke silmo motivisane i sa imperativom pobede u ovu utakmicu, pa su posle sedam minuta imale +3. Kada je Amorim, inače najefikasnija u Brazilu sa 9 golova, donela prednost svojoj ekipi od četiri gola, selektor Von Kong zatražio je tajm-aut. Posle minuta predaha, serija od 6:0 Koreje totalno je slomila otpor  Brazila. Igralo se gol za gol do četrdesetog minuta kada je Rju odvela Koreju na nedostižnih pet razlike. Rju i Šin su predvodile Koreju do druge pobede u grupi sa po 8 pogodaka.

Francuska – Australija 46:7 (21:3)

Peti najubedljibiji poraz u istoriji takmičenja. Francuska je demolirala Australiju, a Francuskinje su iskoristile priliku da povrate samopouzdanje posle bledih izdanja u prva dva kola. Statistika kaže da su francuskinje promašile tek 9 šuteva za celu utakmicu, odnosno šutirale su neverovatnih 46/55. U neverovatnoj šuterskoj večeri Francuskinje je do prve pobede na turniru predvodila Paulina Koatanea sa 7 golova iz 7 pokušaja. Kod Australijanki Sali Potocki postigla je 4. Francuskoj slede odlučujuće partije u grupi, ukoliko žele da odbrane trofej, moraju da pobede obe utakmice koje im predstoje, protiv Danske i Nemačke.

Danska – Nemačka 25:26 (11:13)

Nova pobeda Nemače. U trećoj utakmici dana u grupi B, snage su odmerile dve reprezentacije sa tla Starog kontinenta. Nemice koje su u treće kolo ušle sa čela tabele u neizvesnoj završnici savladale su Dansku za 3/3. Publika u Gimnaziji u Kumamotu mogla je da uživa u prelepoj rukometnoj predstavi koju su priredili akteri današnjeg susreta. Iako je Nemačka vodila kroz čitav duel, Dankinje nisu odustajale i svih 60 minuta su disale za vrat rivalkama, a na 10 minuta do kraja, uspele su da poravnaju na 22:22, ipak nedovoljno za potpuni preokret. Najefikasnija igračica susreta bila je Julija Benke, pivotmen ruskog Rostova, sa 7 golova, a kod Danske prednjačila je Jorgensenova sa 5 pogodaka.

U narednom kolu Australija će igrati sa Korejom, Danska ide na Brazil, a kao poslastica tog dana očekuje nas derbi meč između Nemačke i Francuske.