Norveška dominacija u drugom poluvremenu - Slovenija bez šansi u drugom kolu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 Norveška dominacija u drugom poluvremenu – Slovenija bez šansi u drugom kolu

Norveška dominacija u drugom poluvremenu – Slovenija bez šansi u drugom kolu

Uroš Samardžić

Rukometašice Norveške još jednom su pokazale da su jedne od glavnih favorita za svetsko zlato, pošto su u derbi utakmici drugog kola grupe A ubedljivo savladale Sloveniju 36:20 (13:12). Da će skandinavska reprezentacija biti ovako ubedljiva nije govorilo prvo poluvreme u kojem su izabranice Torita Hergeirsona imale svega gol prednosti.

Tim koji sa klupe predvodi Uroš Bregar odigrao je dobro prvo poluvreme, u potpunosti parirao favorizovanoj Norveškoj, ali je onda usledila demonstacija sile od strane Hajdi Loke i drugarica. Slovenija je u drugom poluvremenu postigla svega osam golova, dok je sa druge strane, loptu iz svoje mreže morala da vadi čak 23 puta. Norveška je u svojim redovima imala 12 različitih strelaca, od kojih se najviše istakla Marit Jakobsen sa osam golova. Sjajnu potporu nominalnom gostu pružala je i Margareta Solberg koja je utakmicu završila sa 14 intervencija. Sa druge strane, bolja od drugih bila je Ana Gros sa devet golova, iako nije igrala dobar deo drugog poluvremena.

Već sutra, Norveška će snage odmeriti sa Srbijom, dok će Slovenija igrati protiv Angole.