Remi kao pobeda! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 Remi kao pobeda!

Remi kao pobeda!

Uroš Samardžić

Rukometašice Srbije i Danske remizirale su u utakmici trećeg gola glavne faze u Kumamotou – 26:26 (14:11). Ukoliko Norveška pobedi, ili odigra nerešeno sa Nemačkom, Srbija će obezbediti plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Srbija je izvanredno odigrala prvo poluvreme, imalam „+3“, ali se Danska lako vratila, i u nekoliko navrata u drugih 30 minuta imala gol prednost. Srbija je opet imala dramu u finišu, a gol koji može da izabranice Ljubomira Obradovića odvede u kvalifikacije positigla je Liščević, 20 sekundi pre kraja utakmice. Usledio je napad Danske, ali je šut sa desnog beka završio na prečki i usledilo je veliko slavlje srpskih rukometašica