PRIPREME ZA SP: Crna Gora bolja od Nemačke, Slovenija remizirala sa Japanom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 PRIPREME ZA SP: Crna Gora bolja od Nemačke, Slovenija remizirala sa Japanom

PRIPREME ZA SP: Crna Gora bolja od Nemačke, Slovenija remizirala sa Japanom

Zorica Radojkovic

Crna Gora je u prvom i jedinom pripremnom meču pred odlazak na svetsko prvenstvo pobedila reprezentaciju Nemačke u Štutgartu rezultatom 33-29. Raičević i Despotović su bile najefikasnije sa po 5 golova. Posle doping skandala u Rumuniji koji je Crnu Goru ostavio bez Ivone Pavićević, zamena će stići u vidu krila Podravke Vegete, Dijane Mugoše.

Slovenija je svoj prvi pripremni meč odigrala nerešeno sa Japanom u Tokiju, 28-28. Gros je postigla 10 golova a na golu je bila odlična Pandžić sa 12 odbrana i tri odbranjena sedmerca. Izabranice Uroša Bregara odigraće na turniru u glavnom gradu Japana još mečeve sa Francuskom i Brazilom. U drugom meču dana aktuelne svetske šampionke su lako izašle na kraj sa panameričkim 33-22.

Srbija će na teren u 10 ujutru po našem vremenu u prvom meču turnira u Seulu protiv domaćina Koreje.

NEMAČKA – CRNA GORA 29:33 (16:17)

Štutgart – Gledalaca: 2.000. Sudije: Jakovljević, Antić (Sbrija). Sedmerci: Nemačka 6 (5), Crna Gora 4 (2). Isključenja: Nemačka 8, Crna Gora 8 minuta. Crveni karton: Radičević (Crna Gora) u 46. minutu.

Nemačka: Ekerle, Roh, Berger 1, Grijzels 5, Šmelcer 2, Benke 1, Naidzinavičus 5, Štole 4, Cšoke, Belk 2, Grosman 1, Vajgel, Laurenrot 1, Berend 1, Minevskaja 5 (5), Šulce 1.

Crna Gora: Rajčić (šest odbrana), Nenezić (pet odbrana), Batinović (šest odbrana), Radičević 3, Jauković 4, Klikovac 3, Knežević, Ujkić 2, Premović 1, Bulatović 1, Brnović 2, Ramusović 3, Mehmedović 2, Despotović 5, Raičević 5, Grbić 2.