Rusija prejaka za Crnogorke - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 Rusija prejaka za Crnogorke

Rusija prejaka za Crnogorke

U prelepom ambijentu Park Doma  gledaoci su mogli da uživaju u isinskom rukometnom spektaklu, pošto su današnji program otvorile reprezentacije Rusije i Crne Gore. Nažalost, Crna Gora nije uspela da napravi podvig i pobedi Ruskinje, te tako o plasmanu u polufinale zavisi od rezultata Španije i Švedske.

Rusija – Crna Gora 35:28(17:16)

Kumamoto

Park Dom

Gledalaca – 6338

Sudije: Krichen S. (TUN)/ Makhlouf S. (TUN)

Rusija: Kuznjecova 2, Sen 1, Vjahareva 4, Bobrovnikova 4, Mihajličenko 1,Managarova 12, Frolova 11, Sedojkina 5 odbrana, Lagina 2 odbrane

Crna Gora: Radičević 8, Jauković 3, Bulatović 4, Brnović 3, Mugoša 1, Ramusović 1, Mehmedović 3, Despotović 2, Raičević 3, Rajčić 3 odbrane, Batinović 2 odbrane

Semafor: 1:3(4.), 4:6(9.), 6:6(13.), 6:10(16.), 11:11(21.), 15:13(25.), 16:16(29.), 18:18(34.), 22:18(39.), 23:21(41.), 25:23(44.), 29:23(50.), 33:26(59.).

Silno motivisane ušle su Lavice u ovaj duel, pune volje i želje da budu prve koje će savladati Rusiju na turniru, i u prvom poluvremenu delovalo je da zaista može da dođe do toga. Crnogorke su posle 15 minuta igre vodile četiri razlike 6:10, ali kao i protiv Japana, samo ih tada nije koštalo pobede, pad koncentracije je omogućio Ruskinjama da se vrate u meč, a čak i na odmor odu sa golom prednosti. Početak drugog poluvremena doneo je potpuno drugačiju sliku, Ruskinje su uspostavile svoj ritam, najbolja odbrana prvenstva je bila na prepoznatljivom nivou. Presudna serija desila se u razmaku od 35. do 39. minuta kada je Rusija povela četiri razlike, posle toga Crnogorkama nije bilo spasa, uspevale su da se primaknu na dva gola zaostatka, međutim ne i da ozbiljnije ugroze u ovom trenutku kvalitetniju Rusiju. Julija Managarova sa 12 i Jaroslava Frolova sa 11 golova, predvodile su svoju reprezentaciju do nove pobede na prvenstvu – 7/7. Sa druge strane, Crnoj Gori veliki problem je predstavljao što su tri golmana zajedno imala 6 odbrana, tek 15% uspešnih intervencija. Najefikasnija u redovima Lavica ponovo je bila Jovanka Radičević sa osam pogodaka.

Crna Gora ovim porazom zakomplikovala je sebi sidbinu, te tako o prolasku u polufinale zavise pre svega od današnjeg duela između Španije i Japana, a ukoliko Španija pobedi taj meč, znamo da u polufinale iz druge grupe idu one i Ruskinje. Lavice moraju što pre da arhiviraju ovaj poraz jer im je sutrašnji duel sa Švedskom od velikog značaja. Ulog je plasman na Olimpijske igre.