Vjakireva promašila produžetke - Holanđanke preko Ruskinja u finalu SP 2019! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 Vjakireva promašila produžetke – Holanđanke preko Ruskinja u finalu SP 2019!

Vjakireva promašila produžetke – Holanđanke preko Ruskinja u finalu SP 2019!

OGNJEN BORJANOVIĆ

Holandjanke, iako blagi autsajder, savladale su Ruskinje u polufinalu Svetskog prvenstva i po drugi put će imati priliku da se domognu svetske krune, posle 2015. godine, kada ih je u Danskoj savladala Norveška u borbi za zlato. Imala je Ana Vjakireva šut za produžetak, ali je apsolutno najbolja pojedinka u redovima tima Ambroša Martina, poslala loptu pored gola što je bio znak da slavlje Abing, Polman i drugarica moglo da počne.

Duel u Park domu doneo nam je i borbu, do sada, najbolje odbranbene na turniru  Rusije i najboljeg napada Holandije.

Rusija – Holandija 32:33(16:16)

Kumamoto

Park Dom

Gledalaca – 4240

Sudije – Bonaventura C (FRA) / Bonaventura J (FRA)

Rusija: Kuznjetsova 1, Sen 6, Vjahareva 11, Bobrovnikova 5, Makeva 2, Fomina 1, Managarova 2, Kožokar 2, Frolova 2.

Holandija: Van Der Hejiden 5, Bont 3, Abing 8, Snelder 1, Dulfer 5, Smits 1, Maleštajn 1, Polman 9.

Semafor: 1:3(4.), 5:6(8), 9:8(16.), 11:11(21.), 13:14(27.), 17:17(33.), 17:19(35.), 23:21(42.), 25:24(45.), 26:27(50.), 30:30(55.), 32:33(60.)

Dobra utakmica viđena je u Park Domu u Kumamotu, što se očekivalo budući da se radi o polufinalu Svetskog prvenstva. Međutim Rusija je u ovaj meč ušla kao u dosadašnjem delu takmičenja najbolja selekcija, bez poraza, veoma sigurna u sebe. Svi parametri su ukazivali da ćemo njih gledati u nedelju u velikom finalu. Bez obzira na sve to Holandija se nije predala već je u 60 minuta velike borbe uspela da pobedi Ruskinje i plasira se u finale. Rezultatska klackalica viđena je do samog kraja. Bolje su Holanđanke ušle u utakmicu i rano povele sa tri gola prednosti. Uspevale su reprezentativke Rusije da priđu na gol zaostatka, ali bi se Holandija opet odvojila na tri. Tako je bilo sve do 15 minuta, kada Ruskinje prave seriju 3:0 i prelaze u prednost 9:8. Do kraja poluvremena igralo se gol za gol. Estevana Polman otvorila je pogotkom drugi deo igre, Polman je bila i najefikasnija u svojoj ekipi sa devet golova.

Nerešeno je bilo sve do četrdesetog minuta, kada Rusija ponovo pravi seriju i odlazi na +2. Izlgedalo je kao da su Ruskinje napokon uspele da prelome meč, ali Holandija se nije predala i ekspresno je uzvratila. Pet minuta kasnije serija 3:0 ovoga puta na strani Holanđanki, pa su tako u poslednjih deset minuta ušle sa golom prednosti. Do kraja meča viđena je ponovo neizvesnost, pošto je u tom periodu šest puta bilo nerešeno. Ipak Van Der Hejiden uspela je da postigne pobedonosni gol na dvadesetak sekundi do kraja, a sa druge strane Ana Vjahareva nije uspela da zatrese mrežu i donese produžetak svojoj ekipi.

Vjahareva je upravo bila i najefikasnija igračica susreta, a postigla je 11 golova iz 16 pokušaja. Golmani ni na jednoj strani nisu briljirali jer su Ana Sedojkina i Tes Vester imale tek po devet odbrana.