Brazilci preznojili šampione, Žerar obezbedio bodove - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 Brazilci preznojili šampione, Žerar obezbedio bodove

Brazilci preznojili šampione, Žerar obezbedio bodove

Prepune tribine Mercedes Benc arene uživale su izvrsnoj rukometnoj predstavi za kraj drugog dana takmičenja na 26. Svetskom prvenstvu. U pohodu na odbranu krune, Francuzi su krenuli trijumfom nad sjajnim Brazilom, mnogo teže nego što se očekivalo, 24:22 (16:13).

Bez Karabatića i Omejera u sastavu posle skoro dve decenije, „Eksperti“ nisu prikazali očekivanu dominaciju, ali su ipak trijumfalno započeli takmičenje zahvaljujući najpre sjajnom golmanu Vensanu Žeraru.

Druga po rezultatima južnoamerička selekcija je do samog finiša utakmice disala za vratom velikom favoritu, 15 minuta pre kraja imala i nerešen rezultat, ali sa dva odbranjena zicera Žerar sprečio dramu u poslednja dva minuta.

Francuzi u subotu od 20.30 igraju protiv Srbije, a Brazilci od 18.15 protiv domaćina Nemačke.

BRAZIL:Jose Toledo 8, Haniel Langaro 3, Felipe Borges 3,  Raul Nantes 2, Henrique Teixeira 1, Thiagus Santos 1, Alexandro Pozzer 1, Fabio Chiuffa 1, Rudolph 1, Gustavo Rodrigues 1.

FRANCUSKA:Michael Guigou 6, Dika Mem 6, Timothey N´Guessan 5, Nedim Remili 2, Mathieu Grebille 2, Romain Lagarde 1, Luka Karabatic 1, Valentin Porte 1