Hrvatska furioznom završnicom slomila Island! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 Hrvatska furioznom završnicom slomila Island!

Hrvatska furioznom završnicom slomila Island!

Iz velike borbe za važne bodove na startu grupe B, kao pobednik je izašla Hrvatska. Zahvaljujući vrhunskom igrom u završnicama oba poluvremena, savladan je Island 31:27 (16:14) i osvojeni su važni bodovi za nastavak takmičenja.

Nekoliko puta su se timovi smenjivali u vođstvu tokom utakmice, oba sastava su imala svoje periode, ali je delovalo da će Hrvatska teško do trijumfa nakon fenomenalne serije odbrana Bjorgvinsona i vođstva „Ribara“ od dva razlike 13 minuta pre kraja.

Meč viner za „Kauboje“ bio je Luka Stepančić. On je preuzimao odgovornost u najtežim situacijama i osmim svojim golom vratio prednost na stranu svog tima šest minuta pre kraja (27:26). Dobre odbrane proizvele su kontre Horvata i Cindrića za plus tri, čime je pitanje pobednika rešeno.

Island:Aron Palmarsson 7, Arnor Gunnarsson 5, Elvar Jonsson 5, Bjarki Elisson 4, Omar Magnusson 3, Arnar Arnarsson 2, Olafur Gudmundsson 1.

Hrvatska:Luka Stepancic 8, Luka Cindric 6, Zlatko Horvat 5, Domagoj Duvnjak 4, Igor Karacic 2, Zeljko Musa 2, Marin Sipic 2, Manuel Strlek 1, David Mandic 1