Makedonci lako i ubedljivo do pobede nad Srbijom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 Makedonci lako i ubedljivo do pobede nad Srbijom

Makedonci lako i ubedljivo do pobede nad Srbijom

Reprezentacija Makedonije, lakše nego što se to očekivalo, savladala je selekciju Srbije 37:31 (19:13) u prijateljskom odmeravanju snaga pred 3.000 gledalaca u hali „Boris Trajkovski“ u Skoplju. „Orlovi“ su bili daleko od igre i borbenosti prikazane u duelu sa Tunisom u Smederevu, a priliku za popravi imaće u meču zatvorenog tipa već u subotu od 15 časova. S druge strane, sastav Raula Gonzalesa delovao je odlično, rastrčano i raspucano…

MAKEDONIJA – SRBIJA 37:31 (19:13)

MAKEDONIJA: Mitrevski, Tomovski, Manaskov 9, Stoilov 1, Dimitrioski, Lazarov K 5(1), Čurlevski, Taleski 2, Markovski V, Ristovski devet odbrana, Kuzmanovski 6, Tankoski, Georgievski 4, Lazarov F 1, Daskalovski, Krstevski, Popovski 2, Peševski 5, Lazarevski, Serafimov 2(2)
SRBIJA: Pušica, Vorkapić, Orbović, Krsmančić 1, Vujić 4, Verkić pet odbrana i sedmerac, Pešić, Radivojević 3, N. Ilić 1(1), Mošić 1, Nikolić 4, Kukić 2, Zelenović 1, V. Ilić 4, Vejin 3, Sretenović 1, Marsenić 4, Nenadić 1, Obradović, Cupara četiri odbrane i sedmerac, Milosavljev dve odbrane
SEMAFOR: 2:3 (4.) 4:3 (6.) 5:6 (10.) 8:6 (13.) 10:7 (18.) 14:9 (24.) 15:10 (26.) 15:12 (28.) 21:14 (33.) 27:17 (41.) 31:19 (46.) 31:23 (49.) 34:26 (55.)

Odbrane Cupare i igra na pivotmena Marsenića u napadu bili su glavni adut Srbije u uvodnih deset minuta, posle kojih je rezultat bio 6:5 za sastav Nenada Peruničića. Podigli su Makedonci nivo igre u odbrani, dok je njihov napad sa dva pivotmena bio nerešiva enigma za srpski sastav. Nekoliko lakih golova preko Kuzmanovskog i Manaskova doveli su domaći sastav do velike prednosti 14:9 u 24. minutu, da bi se na poluvreme otišlo pogotkom Peševskog za 19:13.

Nisu Makedonci spustili ritam na startu drugog dela. Osim Predraga Vejina, nije bilo raspucanog igrača u srpskoj bekovskoj liniji, ali je lošiji utisak ostavila odbrana koju su Makedonci lako nadigravali. Potpuna dominacija domaćeg sastava viđena je do +12 u 46. minutu (31:19).

Dobra golmanska rola Svetislava Verkića i motivisani srpski igrači koji su želeli da poprave utisak u završnici utakmice uspeli su da smanje rezultatski minus. Stefan Vujić i Vanja Ilić istakli su se golgeterski u završnici sa po četiri gola za konačnih 37:31.