Makedonci rekli "Sajonara" Daguru i Japancima - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 Makedonci rekli „Sajonara“ Daguru i Japancima

Makedonci rekli „Sajonara“ Daguru i Japancima

PIŠE: Uroš SAmardžić

ropisno su izabranici Dagura Sigurdson namučili prvog predstavnika regiona koji je na parketu olimpijske hale u Minhenu odigrao uvodnu utakmicu B grupe na 26. Svetskom prvenstvu za muškarce, iako rezultat to ne pokazuje. Makedonci su na kraju i ubedljivo slavili 38:29 (18:13), te zabaležili dva boda.

Igra gol za gol na startu meča, a potom i nešto osetnija prednost Makedonije od +3, došla je u 12 minutu igre. Igrali su Japanci svoj rukomet, konstantno smanjivali prednost tima koji sa klupe predvodi Raul Gonzales, ali je potov, pred kraj prvog dela igre, prednost selekcije sa juga Balkana otišla na, ispostaviće se, nedostižnih pet golova. Poluvreme 18:13

Bitni moment meča:

12’ – Nakon uvodnog opipavanja snaga, Makedonci prvi put stiču prednost od tri gola 7:4

19’ – Na semaforu je stajalo 10:5, a Manaskov I Lazarov su svojim šutevima zadavali ozbiljne problem golmanu Japana

32’ – Japan ozbiljnije i čvršće ulazi u dugi deo igre, pravi mini seriju 2:0, ali je to najviše što su prišli na ovom meču

53’ – Makedonci rutinski privode utakmicu kraju, +7 – 33:26

60’ – Kraj! Velikih +9 za izabranike Raula Gonzalesa 37:27

Uspešno je Makedonija održavala prednost tokom drugih 30 minuta, u jednom momentu imala i +10, a krajnji rezultat svedoči o zaista dobrom izdanju igrača Raula Gonzalesa. Makedonci su u svojim redovima imali raspoložene igrače. Kiril Lazarov se istakao sa osam golova, Manaskov je postigao 7, dok je Stoilov bio precizan šest puta.

MAKEDONIJA: Lazarov 8, Manaskov 7, Stoilov 6, Taleski 3, Markoski, Churlveski, Kuzmanovski 4, Tankoski, Georgievski 1, F. Lazarov 2, Popovski 3,Krstevski, Peševski 4, Serafimov, MItrevski,  Ristovski

JAPAN: Miyuazaki 3, Kasahara 2 , Yuki Baig 2, Kai, Narita 2, Tokuda 2, Watanabe 5, Anri Doi 2, Shida 4, Motoki, Kubo 1, Tamakawa 1, Okamoto 1, Yoshino 2, Agarie 2, Kadoyama