NA KRILIMA VORKAPIĆA: Orlovi slomili Koreju u finišu za prvu pobedu na SP 2019 - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 NA KRILIMA VORKAPIĆA: Orlovi slomili Koreju u finišu za prvu pobedu na SP 2019

NA KRILIMA VORKAPIĆA: Orlovi slomili Koreju u finišu za prvu pobedu na SP 2019

2 komentari

Reprezentacija Srbije upisala je prvu pobedu na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj. Orlovi su savladali Koreju 31:29 (14:16) u duelu četvrtog kola i tako ostali sa šansama da se nađu u glavnoj fazi takmičenja koja će se igrati u Kelnu.
Bolja igra u drugom poluvremenu, dobra odbrana i raspucani debitant Vukašin Vorkapić u napadu (za 25 minuta imao 7/7 šut), doneli su prve bodove srpskom timu na planetarnoj smotri. Serijom 6:1 od 50. do 57. minuta slomljen je otpor upornih Azijata…

SRBIJA – KOREJA 31:29 (14:16)
Berlin
Mercedes Benc Arena
Gledalaca – 12.000
SRBIJA: Pušica , Vorkapić 7, Orbović , Vujić 2 , Verkić, Radivojević 4, Nenadić, Ilić 5, Mošić 2, Ilić V 3, Nikolić, Kukić 3, Milić, Marsenić 4 , Obradović, Milosavljev
KOREJA: Park 1, Ji Hung, Ri, Pak, Čoi, Jung 1, Jo, Park 1, Ri, Kim 5, Na, Kang 12, Seo, Park, Ri, Kang, Jeong, Ku 1
SEMAFOR: 2:5 (8.) 6:5 (13.) 8:10 (19.) 10:11 (22.) 11:13 (27.) 18:19 (38.) 19:22 (41.) 22:22 (45.) 24:25 (50.) 28:25 (53.)

Silno motivisani Korejci bolje su otvorili meč i naterali Nenada Peruničića da posle osam minuta zatraži tajm-aut kod rezultata 5:2. Promena u odbrani donela je tri laka gola Bogdana Radivojevića koji su već posle tri minuta vratili Orlove u egal na šta je reagovala klupa Koreje svojim tajm-autom.

Povela je Srbija golom Mijajla Marsenića (6:5), koji je bio i glavna opcija u pozicionom napadu, ali je direktan crveni karton Drašku Nenadiću u 18. minutu poremetio defanzivnu formaciju koja nije imala rešenja za razigranog levog beka Kanga. Korejci su došli do prednosti 10:8 u 19. minutu, koju su održali do kraja poluvremena. U bekovskoj liniji nije bilo raspoloženog igrača, a posle izgrađenih akcija, golman Park je zaustavljao pokušaje srpskih reprezentativaca.

Pokušao je Peruničić da pronađe idealnu napadačku kombinaciju posle -3 Korejaca (19:22), i u tome je uspeo sa Vanjom Ilićem na srednjem, te Mošićem i Pušicom na levom i desnom beku. U ulozi glavnog egzekutora snašao se mladi Vukašin Vorkapić koji je sa tri gola podigao ekipu. Upravo je desno krilo Metaloplastike postiglo gol za 22:22 u 45. minutu.

Posle tajm-auta srpske klupe Lazar Kukić je pogodio za 25:25 i tako se ušlo u poslednjih deset minuta. Odbranu Dejana Milosavljeva ispratio je sjajni Vorkapić golom za vođstvo 26:25, na koga se nadovezali golovi Mošića i Nemanje Ilića za +3 – 28:25 u 53. minutu.

Golovi Kukića i Vorkapića doneli su +4 u 57. minutu. Došli su Korejci na 30:28 60 sekundi pre kraja, ali je Nemanja Ilić solo akcijom odgovorio na presing i obezbedio pobedu…