Orlovi blizi pobedi, na kraju podela bodova! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 Orlovi blizi pobedi, na kraju podela bodova!

Orlovi blizi pobedi, na kraju podela bodova!

Možda i najuzbudljivija utakmica dosadašnjeg dela prvenstva Sveta, koja je odigrana pred nešto više od 9000 gledalaca u “Mercedes-Benz” areni u Berlinu završena je nerešenim rezultatom. Srbija – Rusija 30:30 (16:16)

Motivisanije su izabranici Nenada Peruničića ušli u meč, stigli do +3, a dobru potporu činio je Verkić koji je u prvih 10-ak minuta “skinuo” dva sedmerca. Dugo je Srbija imala prednost, ali je onda izvanredni Timur Dibirov uzeo stvar u svoje ruke, te serijom golova vratio Rusiju u meč, koja je do poluvremena uspela da poravna i održi rezultat.

SRBIJA: Pušica 3, Vorkapić, Orbović 1, Vujić 5, Radivojević 3, Nenadić 2, Ilić 6, Nikolić 2, Kukić 4, Zelenović 2, Marsenić 2, Obradović, Verkić, Cupara

RUSIJA: Kiselev 2, Shishkarev 3, Kovalev 3, Evdokimov 1, Shkurinsky 3, Dereven, Gorpishin, Kalarash 1, Ostaschenko, Dibirov 12, Komogorov,  Zhitnikov 4, Fokin, Kosorotov 1, Grams, Kireev

SEMAFOR: 6:3 (10.) 9:9 (19.) 12:13 (24.) 16:16 (30.) 19:18 (35.) 21:18 (36.) 23:19 (39.) 24:24 (46.) 29:27 (57.)

Bitni moment meča:

11’ – Srbija stekla prednost 6:3, Verkić odbranio dva penala

24’ – Prvo vođstvo Rusa, Škurinski donosi prednost 13:12

37’ – Radivojević iz kontre za +3 “Orlova”

42′ – Kokšarov traži tajm-aut posle serije Srbije za 23:19

53’ – Rusija ponovo vodi, Košorotov 27:26

57′ – Stefan Vujić pogađa za 29:27

Ponovo bolja igra Srbije na startu drugog dela, serija promašaja i tehničkih grešaka Rusa, omogućila je Radivojeviću i Iliću da Srbiju odvedu na +4 (dva pogotka na prazan gol). Još jednom su izabranici Kokšarova istopili prednost “Orlova”, koji su konstantno bili na gol prednosti, a u tim momentima svoj doprinos dao je i Vladimir Cupara, koji je nakon kontre zaustavio i par vrlo bitnih šuteva. Dramatična završnica u Berlinu, koja je donela prvi nerešen ishod na šampionatu. Srbija je uspela da iznudi faul u napadu, ali potom 10 sekuni pre kraja,  Grams je uspeo da odbrani udarac Kukića. Imali su Rusi poslednji šut, koji je izblokirao Draško Nenadić…

Kada je reč o strelcima, Dibirov, koji je poneo titulu najboljeg pojedinca na meču, postigao je 12 golova, dok je Žitnjikov dodao četiri. Sa druge strane, najraspoloženiji za igru bio je Nemanja Ilić sa šest postignutih golova, dok je Vujić dao pet.