Zaječar slavi treću "duplu krunu"! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar Zaječar slavi treću "duplu krunu"!

Zaječar slavi treću "duplu krunu"!

Rukometašice Zaječara potvrdile su dominaciju u srpskom rukometu osvajanjem trećeg nacionalnog Kupa. U finalnom meču u zaječarskoj „Kraljevici“, aktuelne šampionke su bile bolje od Jagodine 27:21 (12:9). Otpor borbenih Jagodinki, „Amazonke“ su slomile u periodu od 48. do 55. minuta, kada su serijom 4:0 došle do nedostižnih 23:17, što je značilo da slavlje na tribinama može da počne. Sjajne role u pobedničkom timu, imale su Aneta Peraica (8, igrač meča), Jelena Nišavić (8) i Jelena Erić (7), dok je kod Jagodine Marija Lojpur bila najraspoloženija sa pet golova uz Dragicu Tatalović, koja je imala 11 odbrana.

ZAJEČAR – JAGODINA 27:21 (12:9)
Zaječar
Hala „Kraljevica“
Isključenja: 6 minuta / 14 minuta
ZAJEČAR: Pislaru 12 odbrana, Peraica 8(2)/10, Pop Lazić 2, Erić 7/10, Mange 1/5, Nišavić 8/9, Nikolić 1(1)/3, Stoiljković 0/3, Matić 0/3, Vučković 0/1, Pavić, Dragoljubović, Tomašević, Milanović.
JAGODINA: Tatalović 8 odbrana i tri sedmerca, Dmitrović 4(2)/14, Radojević 1/1, Janjić 1/4, Živković 3(1)/5, Stefanović 4/5, Milošević 2/4, Tasić 1/3, Lojpur 5/5.
KRETANJE REZULTATA: 2:2 (6.) 3:6 (13.) 5:6 (17.), 6:7 (22.), 7:12 (27.) 10:13 (32.) 12:14 (37.) 13:17 (42.) 16:18 (46.) 17:19 (48.) 17:23 (54.) 20:25 (57.)
Crveni karton: Marija Stefanović (38, tri isključenja)

Do trećeg pehara u Kupu i samim tim „duple krune“, Zaječarke su došle posle meča u kome su bile u vođstvu od samog starta. Poslednje izjednačenje, viđeno je u 6. minutu (2:2), od kada su „Amazonke“ konstantno bile u vođstvu predvođene Anetom Peraicom. No, daleko od toga da su lako došle do pobede nad Jagodinkama, koje su ove sezone učinile sve da šampionke dobiju protivnika po meri u slaboj konkurenciji srpske Super lige. Najveća opasnost u dresu Jagodine, Marina Dmitrović (4/14), u potpunosti je neutralisana odličnom odbranom domaćih igračica. Došle su Zaječarke do 6:3 u 13. minutu, ali je veliki broj promašenih sedmeraca i tehničkih grešaka uslovio da se Jagodina u 22. minutu približi na 7:6.

Tada su na scenu stupile najiskusnije, Erić i Nišavić, dovele svoj tim do +5 (12:7), da bi tek raspoložena Marija Stefanović sa dva gola učinila da Jagodinke odu sa kakvom-takvom nadom u svlačionicu (12:9).

Ključni momenat po tim Jagodine desio se u 38. minutu, kada je najbolja pojedinka do tada, Marija Stefanović dobila crveni karton. Indisponirane Janjić, Živković, Dmitrović i Tasić, nisu predstavljale opasnost po gol Terese Pislaru, koja je njihove šuteve lako zaustavljala, pa je tako i pozicioni napad Jagodine ostao nedorečen. Dobrom igrom u odbrani, solidnom Tatalović i nadahnutom Lojpur, držale su se Jagodinke u igri i pored povremenog vođstva Zaječara i sa +4 (16:12,18:14).

Dva vezana gola Marine Dmitrović, kao i inteligentni potezi Marije Lojpur, doveli su u situaciju Jagodinke da napadaju za -1 (17:19, 49.), kada Marini Živković šut brani Teresa Pislaru. To je bila i poslednja prava prilika tima Zorana Ivića da napravi iznenađenje. U sedam minuta bez gola Jagodine, i dobrom odbranom, ali i solo-akcijama u napadu, Jelena Erić i Jelena Nišavić pokazuju zašto je Zaječar dominantan u srpskom rukometu. Zaječarke prave seriju 4:0, odlaze na 23:17 u 55. minutu, kada je slavlje moglo da počne…