Bepov memorijal: FTC najbolji u Koprivnici - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Bepov memorijal: FTC najbolji u Koprivnici

Bepov memorijal: FTC najbolji u Koprivnici

Zorica Radojkovic

Madjarske šampionke superiorno su osvojile 10.memorijal Josip Bepo Samardžija u Koprivnici. Ferencvaroš je prvo savladao Krim 41-30, zatim Iuventu 39-22, a na kraju i domaću Podravku 26-20. Domaće su imale prednost na poluvremenu 15-14, ali je u nastavku madjarski tim pokazao kvalitet više i preokrenuo dešavanja na terenu. Pena i Hornjak su dodale gas, a medju stative je stala Tomašević i sa 8 odbrana u nastavku(od čega dva penala) zaslužila epitet najbolje igračice utakmice.

Podravka je pobedama nad Iuventom 32-23 i Krimom 31-26 zauzela drugo mesto na turniru. Slovenačke šampionke iz Ljubljane remizirale su sa Slovakinjama 37-37, ali su zbog bolje gol razlike izbegle poslednje mesto na tradicionalnom turniru u Koprivnici.