BUDJENJE: Vardarke pregazile Lajpcig - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet BUDJENJE: Vardarke pregazile Lajpcig

BUDJENJE: Vardarke pregazile Lajpcig

Zorica Radojkovic

Početak drugog kola ženske Lige šampiona doneo je rapsodiju u redovima skopskog Vardara pošto su pregazile nemačke vicešampionke iz Lajpciga 41-24(19-14). Smena trenera Indire Kastratović probudila je uspavane lepotice skopskog tima i u meču kakav domaći navijači nisu videli mesecima, demonstrirana je apsolutna nadmoć nad gošćama iz Nemačke.

Od starta su Vardarke krenule jako, Lejno je vezala par odbrana, a Radičević povela trku za prvog strelca meča ( 6 golova) tako da je u 10.minutu već bilo 7-1. Do poluvremena su Nemice uspele malo da konsoliduju redove, ali im se u nastavku igra i u odbrani i u napadu totalno raspala. To su domaće sjajno iskoristile i zabeležile jednu od najubedljivijih pobeda u Ligi šampiona. Ostaće upisano da je na klupi sedeo, ali i davao savete na tajm autu, gazda Vardara Sergej Samsonenko.

Čak pet igračica u redovima Vardara postiglo je po pet golova – Damjanović, Mavsar, Penezić, Ristovska i Hmirova dok su u redovima Lajpciga takodje po pet postigle Minevskaja i Hubinger.